Reklama

DTŚ-ka jest przejezdna, ale trzeba będzie jeszcze usunąć naczepę

Redakcja
Kolizja dwóch ciężarówek na DTŚ-ce. Droga jest już przejezdna, ale kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia związane z usuwaniem naczepy jednego z pojazdów.

Skutki kolizji dwóch samochodów ciężarowych na Drogowej Trasie Średnicowej odczuło dzisiaj setki kierowców. Do zdarzenia doszło w rejonie remontowanego wiaduktu na ul. Jana Pawła II. Jak ustaliła policja, około godz. 4.30, kierowca ciężarówki stracił nad nią panowanie i pojazd przewrócił się. Drugi kierowca chciał ominąć miejsce zdarzenia. Uderzył w bariery i wjechał na przeciwległy pas. Nikt nie ucierpiał, ale obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatami za spowodowanie kolizji.

Służby pracowały na DTŚ od wczesnych godzin porannych. Po godz. 10.00 udało się udrożnić dwa pasy ruchu w kierunku centrum miasta, a ruch w kierunku Chorzowa odbywa się jednym pasem. Tuż przed 13.00 miasto poinformowało, że droga została odblokowana. Kierowcy jeżdżą dwoma pasami ruchu w kierunku Katowic i trzema w kierunku Chorzowa. Nadal obowiązuje ograniczenie prędkości. Na miejscu została jeszcze naczepa jednego z uszkodzonych samochodów ciężarowych oraz uszkodzone bariery energochłonne, które w najbliższym czasie mają zostać naprawione. Jeszcze dzisiaj w trakcie usuwania naczepy z miejsca zdarzenia mogą wystąpić utrudnienia.


Tagi:

Komentarze

  1. […] Droga jest przejezdna, ale nadal mogą występować utrudnienia w ruchu. Więcej TUTAJ. […]

  2. wolf. 12 stycznia, 2024 at 2:06 pm - Reply

    rozbudowa DTS w kierunku wschodnim do myslowic miala ruszyc dawno temu ….aby odkorkowac rozdzienskiego trzeba ruszyc z pracami ….

Dodaj komentarz

*
*