Reklama

Drogówka „ściąga” kierowców na prawy pas. Trwa akcja policji

Łukasz Kądziołka
Rozpoczęła się akcja śląskiej drogówki. „Trzymaj się prawego pasa” potrwa dwa dni. Policjanci chcą mandatami przypomnieć kierowcom, że powinni korzystać z prawej skrajni jezdni. Nieoznakowane radiowozy będą krążyły po kilku drogach.

Ruszyła policyjna akcja „Trzymaj się prawego pasa”. Policjanci z drogówki w nieoznakowanych radiowozach będą zwracali uwagę na kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów. Według drogówki, jedną z dróg, gdzie najczęściej można to zaobserwować jest DTŚ-ka pomiędzy Katowicami a Gliwicami. – Niektórzy kierowcy myślą, że pas środkowy to jest prawy pas – mówi nadkom. Mirosław Dybich z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W ten sposób utrudniają ruch i zdarza się, że powodują niebezpieczne sytuacje oraz wydłużają czas dojazdu pojazdów służb w przypadku interwencji. Za takie zachowanie na drodze kierowcy mogą zapłacić mandat od 20 zł do 500 zł i otrzymać dwa punkty karne. Dlatego policjanci w ciągu dwóch dni przeprowadzą akcję na pięciu ruchliwych trasach. Dzisiaj nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami będą krążyły na drogach DK88 (Gliwice-Bytom), DW 902 (Drogowa Trasa Średnicowa) i autostradzie A1. Jutro drogówka pojawi się ponownie na DTŚ-ce, a także na DK86 (Katowice-Sosnowiec) i autostradzie A4. Na drogi krajowe wyjedzie po jednym radiowozie, a na autostradach kontrole będą prowadziły dwa pojazdy policji. – Będzie to sukcesywnie powtarzane, żeby przypomnieć kierowcom, że ten lewy i środkowy pas służą do wyprzedzania – mówi nadkom. Dybich. Na razie nie wiadomo jeszcze, jak często funkcjonariusze będą sprawdzali prawy pas. Trwająca akcja została zaplanowana w godzinach 9.00-13.00 w dniach 9-10 stycznia.


Tagi:

Komentarze

  1. olo 18 stycznia, 2020 at 3:57 pm - Reply

    Takie akcje trzeba powtarzać często i regularnie, a wysokość opłaty za nieprzestrzeganie tej zasady powinna zaczyna ćsię nie na 20,ale na 200 PLN

  2. Misza 13 stycznia, 2020 at 7:41 am - Reply

    Bardzo dobrze trzeba uczyć kultury jazdy . Korytarz życia trąbią w tv A na ulicy 1 na 10 jedzie skrajnie pasem . Żenada. Polski naród jest pusty i egoistyczny.

  3. Piotr 9 stycznia, 2020 at 8:20 pm - Reply

    Akurat to najmniejszy problem na drogach.

Dodaj komentarz

*
*