Reklama

Droga rowerowa okrzyknięta budowlanym absurdem zostanie przedłużona

Zdjęcie barierki na ul. Witosa obiegło internet kilka miesięcy temu.

Ł. K.
Wkrótce mają zniknąć barierki postawione w poprzek chodnika i drogi rowerowej na os. Witosa. Odcinek, z którego kilka miesięcy temu śmiali się internauci, zostanie przedłużony. Trwa przetarg na budowę fragmentu, który połączy ul. Sławka z ul. Obroki.

O drodze rowerowej na os. Witosa zrobiło się głośno kilka miesięcy temu. Zdjęcie drogi z postawioną w poprzek barierką było szeroko komentowane. Uznano je za przykład budowlanego absurdu w Katowicach. Szybko okazało się, że bez powodu.

Przeczytaj też: Wszyscy śmieją się z barierek na os. Witosa. Czy słusznie?

Zgodnie z zapowiedziami, miasto ogłosiło przetarg na przedłużenie drogi dla rowerzystów. Zamówienie obejmuje budowę drogi wzdłuż ul. Witosa i połączenie ją z istniejącą, która biegnie ulicą Obroki. Do przystanku autobusowego Osiedle Witosa II zostanie równolegle poprowadzony chodnik. Termin zgłaszania ofert upłynął w miniony, tygodniu i aktualnie trwają prace komisji przetargowej. Zgłosiły się dwie firmy. W najbliższych dniach okaże się, która z nich wybuduje ścieżkę i chodnik. Szacunkowy koszt inwestycji to 364 615 zł netto. Zwycięzca przetargu od momentu podpisania umowy będzie miał 2 miesiące na wykonanie zamówienia. W przyszłości planowane jest poprowadzenie drogi rowerowej wzdłuż ul. Witosa, w kierunku ulicy Rataja.


Tagi:

Komentarze

  1. mieszkaniec 26 czerwca, 2017 at 12:48 pm - Reply

    Absurd zostaje, bo zamiast za jedną robotą zrobić całość, to zrobili bubel.

Dodaj komentarz

*
*