Reklama

Wszyscy śmieją się z barierek na os. Witosa. Czy słusznie?

Łukasz Kądziołka
Jedno zdjęcie i w internecie zrobiło się głośno o budowlanym absurdzie na os. Witosa. Na pierwszy rzut oka barierka w poprzek chodnika i ścieżki rowerowej faktycznie sama prosi się o wyśmianie. Jak się jednak okazuje, sprawa nie jest tak oczywista na jaką wygląda.

Kilka dni temu popularne w internecie stało się zdjęcie jednej z inwestycji drogowych w Katowicach na os.Witosa. Przedstawiało barierkę, która została postawiona w poprzek wybudowanej ścieżki i chodnika na ul. Sławka. Zdjęcie wywołało falę krytyki, a internauci uznali je za przykład budowlanych absurdów w Katowicach.Okazuje się jednak, że rzeczywistość jest trochę inna niż by się mogło wydawać. Ścieżka i chodnik to drugi etap inwestycji pod nazwą „Budowa przedłużenia ulicy Sławka do ul. Rataja wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Katowicach”. Cała inwestycja jest powiązana z powstającym os. Różanym, czyli nowymi blokami budowanymi w tym miejscu przez TBS. Drugi etap zakłada stworzenie fragmentu ścieżki i chodnika wzdłuż ul. Witosa, a ich kontynuacja ma być realizowana w kolejnym etapie. – Zaplanowany jest ciąg dalszy ścieżki, tak by połączyć ulicę Sławka z ulicą Obroki. Będziemy w najbliższym czasie przygotowywać przetarg, który w ciągu miesiąca powinien wyłonić wykonawcę tego odcinka – informuje Ewa Biskupska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Cały teren prac na tym etapie oddzielony został barierkami na obydwu krańcach. Ścieżka i chodnik mają około 200 m długości, a robotnicy nadal pracują tam przy użyciu ciężkiego sprzętu. – Obecnie z oczywistych względów bezpieczeństwa – jest to wciąż plac budowy – został tam zabezpieczony barierką fragment ukończonego układu drogowego – informuje Biskupska. Całość zostanie oddana do użytku w tym roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Marian 13 kwietnia, 2017 at 7:08 am - Reply

    Przecież każdy głupi widzi że jest nie skończone i barierki są po to aby jakiś idiota na rowerze tam nie jeździł 🙂 więc o co ten szum!?

Dodaj komentarz

*
*