Reklama

Dodatkowe imprezy na festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Ł. K.
Relaks w parku, koncerty w Fabryce Porcelany i zwiedzanie Muzeum Śląskiego. W czwartek rozpoczęła się jedna z większych imprez w Katowicach. Podczas tej edycji nie brakuje wydarzeń towarzyszących, również dla mieszkańców.

Jak co roku, na 4 dni Katowice staną się miastem nowej muzyki. Festiwal Tauron Nowa Muzyka rozpoczął się w czwartek, a główne festiwalowe wydarzenia odbywają się w piątek i sobotę w strefie kultury. Tym razem organizatorzy zadbali o to, żeby wypełnić czas również pomiędzy koncertami. W sobotę i niedzielę w Parku Boguckim będzie można posłuchać spokojnych dźwięków na wolnym powietrzu. Dobre nagłośnienie, muzyka ambient i otaczająca zieleń mają dać czas na relaks. Zarówno uczestnikom festiwalu, jak i mieszkańcom. Zagrają artyści z Polski i dwie słynne postacie, legendy niemieckiej elektroniki, Jan Jelinek i Andrew Pekler. Występy w muszli koncertowej potrwają do 17. Rozpoczęcie w sobotę o godzinie 12, a w niedzielę od 10. Wstęp wolny dla wszystkich. Więcej o Biurze w Parku TUTAJ.

Jeśli komuś będzie mało muzyki, po festiwalowej nocy może wybrać się do Fabryki Porcelany. Tam, w sobotę i niedzielę, odbędzie się afterparty. Będą też koncerty. Wystąpi m. in. lokalny duet Coals. Poza tym będzie można zjeść w Bistro Prodiż lub wziąć udział w giełdzie płyt vinylowych, CD, oraz kaset magnetofonowych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 6 w sobotę i o godzinie 7 w niedzielę. Dojazd do Fabryki Porcelany będzie możliwy specjalną linią autobusową. Wstęp wolny dla wszystkich. Więcej TUTAJ.

Kolejną atrakcją festiwalu bedzie zwiedzanie Muzeum Śląskiego. Każdy, kto pokaże przy wjeściu festiwalową opaskę, będzie mógł skorzystać z promocyjnej ceny wstępu. Bilety będą kosztowały 1 zł. Muzeum będzie czynne w godzinach 10-20.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*