Reklama

Dawid Podsiadło na Stadionie Śląskim. Utrudnienia, dojazd, parkingi i informacje dla uczestników

Redakcja
Dawid Podsiadło powraca na Stadion Śląski. Miał być jeden koncert, a będą dwa. Obydwa zostały wyprzedane. Dlatego szykują się spore utrudnienia.

W Parku Śląskim często jest tłocznie, ale w ten weekend trzeba się spodziewać wyjątkowych tłumów i będą to przede wszystkich osoby wybierające się na koncert Dawida Podsiadło. W zeszłym roku piosenkarz wystąpił przed ponad 80-tysięczną publicznością na Stadionie Narodowym. Jak pokazuje frekwencja podczas ostatnich koncertów na Stadionie Miejskim w Poznaniu, które odbyły się tydzień temu, Podsiadło nadal jest na fali. W dwóch wydarzeniach wzięło udział około 100 tys. osób. Niewykluczone, że na Stadionie Śląskim ten wynik będzie jeszcze lepszy, ponieważ obiekt może pomieścić więcej osób. Należy spodziewać się takiego sukcesu, jak na Narodowym.

Zwłaszcza, że  Chorzowie odbędą się ostatnie dwa koncerty trasy stadionowej. Na wydarzenia 22 i 23 czerwca zostały tylko pojedyncze bilety. Tym razem Dawid Podsiadło wystąpi na okrągłej scenie 360 stopni. W Poznaniu pojawili się Artur Rojek i Ralph Kamiński, więc w Chorzowie publiczność pewnie też zobaczy gości specjalnych. Tam koncert trwał około 2,5 h, więc tu powinno być podobnie. Najprawdopodobniej wszystko zakończy się około północy.

Informator dla uczestników

W obu dniach organizacja ma wyglądać podobnie. O godz. 17.00 otwarcie bram dla posiadaczy biletów early entrance, a pół godziny później na teren Stadionu Śląskiego będą wpuszczani wszyscy pozostali. Koncert rozpocznie się prawdopodobnie około godz. 21.00. Organizatorzy podają liczbę zakazanych przedmiotów. Oprócz oczywistych, jak broń czy napoje alkoholowe (oferta gastronomiczna będzie dostępna na miejscu), są też na przykład: aparaty fotograficzne z wymienną optyką, sprzęt do nagrywania oraz wideo, kamer GoPro, tabletów, laptopów (oraz innych urządzeń audio-video), a także selfiesticków. Zakazane jest także wnoszenie walizek, plecaków toreb podróżnych, torebek i wszelkiego rodzaju bagażu przekraczającego format 40 cm x 30 cm x 20 cm oraz wskaźników laserowych i parasoli (można mieć pelerynę przeciwdeszczową). Nie można też mieć przy sobie wszelkiego rodzaju świecących dekoracji jak różki, bransoletki czy pałeczki itd.

Organizator dopuszcza wniesienie na teren koncertu odkręconych plastikowych butelek z wodą do 0,5 l pojemności. Poza tym dostępne będą punkty depozytowe, które będą zlokalizowane przy każdej bramie wejściowej. Koszt depozytu to 30 zł/sztuka. Punkty działają od godz. 16.00 i zostaną zamknięte godzinę po zakończeniu koncertu.

Parkowanie i dojazd

Park Śląski przygotował 5 stref parkingowych. Najdrożej jest w tych, które znajdują się najbliżej Stadionu Śląskiego. Najtaniej, bo według stawek, które obowiązują na co dzień, będzie na parkingach przy ul. Złotej i od ul. Bytkowskiej (w weekendy koszt parkowania to 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę). W pozostałych miejscach pozostawienie samochodu kosztuje 100 zł (parking P8 – wjazd od ul. Chorzowskiej, parking P9 – wjazd od ul. Parkowej) i 80 zł (parking P10 – wjazd od ul. Siemianowickiej). Bilet parkingowy będzie można zakupić na miejscu w dniu imprezy w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego. Szczegóły dotyczące parkowania są dostępne TUTAJ.

Dojazd na teren Parku Śląskiego będzie utrudniony. W związku z koncertami wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu.

W Katowicach od godzin popołudniowych, nastąpią wyłączenia możliwości wjazdu na os. Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostaną zastosowane wygrodzenia techniczne. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Ponadto wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem – zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

W Chorzowie od godziny 16.00 do zakończenia imprezy w ciągu ul. Parkowej (22 i 23 czerwca) na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ul. Kościuszki wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). W takich samych godzinach do zostanie zamknięty lewoskręt z ul. Katowickiej (z kierunku Bytomia) w kierunku ul. Parkowej. Ponadto zostanie zamknięta droga łącząca al. Wojska Polskiego i ul. Tysiąclecia.

Po zakończeniu imprezy ul. Katowicka w Chorzowie zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Parkową do skrzyżowania z ul. ks. Gałeczki oraz ul. Chorzowska w Katowicach od rzeźby „Karolinka” do skrzyżowania z ul. Parkową.

Komunikacja miejska

Zarząd Transportu Metropolitalnego zaplanował zmiany w rozkładach jazdy, które mają ułatwić dojazd i powrót uczestników. Przede wszystkim będzie się to odbywało w oparciu o komunikację tramwajowym, ponieważ na drogach będą duże utrudnienia. Dodatkowe kursy mają być realizowane przez linie tramwajowe 0 i 6. Największe potoki pasażerskie ma przejmować linia nr 0. Będzie kursować od godziny 16.00 co 5 minut, z kolei od 19.00 co ok. 2-3 minuty, natomiast po zakończonym koncercie linia będzie kursowała co ok. 3 minuty. Ponadto na liniach tramwajowych 10, 15, 19 zostaną wprowadzone tymczasowe rozkłady jazdy zwiększające ilość kursów. Dzięki tym połączeniom ułatwione zostaną przejazdy m.in. pomiędzy przystankami Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia. Wszystkie informacje dotyczące komunikacji dostępne są TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. tadek 22 czerwca, 2024 at 1:12 pm - Reply

    a będzie “jestem twoją bańką” hymn platformerski ?

  2. Parkingowy 22 czerwca, 2024 at 12:44 pm - Reply

    Wreszcie jakieś wyzwanie dla autonomicznego busiku.

Dodaj komentarz

*
*