Reklama

Darmowe koncerty przeniosą się z Parku Kościuszki do sali koncertowej

Redakcja
Popularne koncerty w Parku Kościuszki tego lata zmieniają miejsce. Koncerty Promenadowe będą się odbywały raz w tygodniu. Wstęp jest bezpłatny.

Rozpoczynają się Koncerty Promenadowe w Katowicach. Muzyczne wydarzenia w Parku Kościuszki co niedzielę przyciągały w trakcie wakacji tłumy. W tym roku fanów muzyków czekają duże zmiany. Przez cały sierpień mieszkańcy będą mogli wziąć udział w czterech bezpłatnych koncertach. Każdy z nich będzie w innym klimacie muzycznym. Jednak tym razem cykliczne spotkania z muzyką zaplanowano w czwartki.

Podczas pierwszego wydarzenia zabrzmią świeże i autentyczne piosenki śląskiego zespołu Sąstąd. Wokalistce na scenie będą towarzyszyły wiolonczela, kontrabas i elektroniczne brzmienie. Druga propozycja to muzyka bałkańska, klezmerska oraz polska w autorskich aranżacjach zespołu Dance of Fire. Kolejny koncert tylko pozornie będzie bardziej klasyczny. Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk, czyli Dombrova Piano Duo, łączą w swoim repertuarze zupełnie odmienne światy. Zagrają zarówno poważne kompozycje, ale też przeboje Nirvany. Podczas finału tegorocznej edycji cyklu wystąpi The ThreeX z Bielska-Białej. Rzadko występują w Polsce, częściej spotkać ich można za granicą. Potrafią połączyć m.in. „Sonatę Księżycową” Beethovena z Metallicą i Morricone.

Zmieni się nie tylko czas, ale i miejsce wydarzeń. – Koncerty w Parku Kościuszki cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem i przyciągają setki mieszkańców. W warunkach plenerowych trudniej jest jednak wyegzekwować zachowanie bezpiecznej odległości oraz kontrolować liczbę uczestników. Dlatego wyjątkowo w tym roku zapraszamy na spotkanie z doskonałą muzyką tam, gdzie koncerty promenadowe odbywają się w razie niepogody, do naszej sali koncertowej przy placu Sejmu Śląskiego – mówi Łukasz Kałębasiak z Miasta Ogrodów. W ten sposób organizatorzy chcą uniknąć tłumów, które mogą się gromadzić w Parku Kościuszki. Łatwiej będzie też zachować niezbędny dystans. W wydarzeniach będzie mogło nich uczestniczyć do 250 słuchaczy. Koncerty będą się rozpoczynały o godz. 18.00.

Na wydarzenia obowiązują wejściówki. Można je zarezerwować (dwie na osobę) z tygodniowym wyprzedzeniem, pisząc na adres: [email protected]. Poniżej pełny program „Promenady po muzyce”.

6 sierpnia

Wystąpi zespół SąStąd

W programie polska piosenka lat 60., kompozycje autorskie z debiutanckiej płyty „GRUNT” oraz kilka niespodzianek idealnych na tę porę roku.

13 sierpnia

Kwartet klarnetowy Dance of Fire

W programie kompozycje pełne bałkańskiej energii, polskiej spontaniczności i liryzmu oraz klezmerskiej wirtuozerii.

20 sierpnia

Duet fortepianowy Dombrova Piano Duo

W programie najpiękniejsze kompozycje klasycznej oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Od Stanisława Moniuszki, przez George’a Gershwina, Franza Liszta, Astora Piazzollę, Edwarda Griega po Ennio Morricone, boogie-woogie i Nirwanę.

27 sierpnia

Trio The ThreeX

W programie muzyczne podróże przez utwory wielkich kompozytorów (Beethoven, Piazzolla, Enio Morricone) podane w lekkiej i fascynującej formie. Wirtuozeria i humor w jednym!


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*