Reklama

Dariusz N. podejrzany o zabójstwo Dominika Koszowskiego, został zatrzymany

Grzegorz Żądło
Jak poinformowała dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Katowicach, w Hiszpanii został zatrzymany Dariusz N. Do niedawna przywódca bojówki kiboli GKS Katowice podejrzany jest o zamordowanie na ul. 3 Maja 19-letniego Dominika Koszowskiego. N. ukrywał się przez ponad rok.

Według ustaleń prokuratury, 21 sierpnia 2016 roku przed jednym z klubów na ul. 3 Maja w Katowicach, doszło do bójki dwóch grup mężczyzn. Jedną stanowili kibole GKS-u Katowice wracający z meczu ze Stomilem Olsztyn. W drugiej był 19-letni Dominik Koszowski, był piłkarz drużyn młodzieżowych GKS-u oraz jego ojciec. W pewnym momencie Dariusz N. wyciągnął nóż i dwukrotnie pchnął nim w klatkę piersiową 19-latka. Mimo reanimacji, Dominik Koszowski zmarł. Dariusz N. od kilkunastu miesięcy poszukiwany był do tej sprawy  listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania.

PRZECZYTAJ TEŻ: Młody mężczyzna zaatakowany nożem przed dworcem PKP w Katowicach. Zmarł w szpitalu

O tym, że N. został zatrzymany 24 października na terenie Hiszpanii poinformowała katowicką Prokuraturę Okręgową Komenda Główna Policji. N. przebywał w mieście we wschodniej części Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. W prokuraturze już zostały podjęte działania, które  zmierzają do przekazania zatrzymanego stronie polskiej. Europejski Nakaz Aresztowania,  zgodnie z procedurą, po przetłumaczeniu zostanie niezwłocznie  przesłany stronie hiszpańskiej do wykonania.

Prokurator – Dariuszowi N. chce przedstawić zarzuty popełnienia dwóch przestępstw: zabójstwa i usiłowania dokonania zabójstwa.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*