Reklama

Cztery dni muzyki. Jutro rozpoczyna się festiwal Tauron Nowa Muzyka

Łukasz Kądziołka
Eksperymentalnie, elektronicznie i eklektycznie. Tymi trzema wyrazami można opisać tegoroczny program festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W ciągu 4 dni na 8 scenach w Katowicach wystąpi 65 artystów z różnych części świata.

Niektórzy z nich już kiedyś odwiedzili Katowice, a część przyjedzie tu po raz pierwszy. Tak jak Róisín  Murphy. To wokalistka Moloko, trip-hopowego zespołu, który odniósł międzynarodowy sukces. To jedna z gwiazd tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka. Róisín wystąpi w strefie kultury w sobotę. Jednak wszystko zacznie się od występu The Cinematic Orchestra. Grupa muzyczna zasłynęła przede wszystkim stworzeniem ścieżki dźwiękowej do rosyjskiego niemego filmu z 1921 r. i wyróżnia się niecodziennym połączeniem jazzu i muzyki elektronicznej. Koncert w sali koncertowej NOSPR otworzy festiwal w czwartek o godzinie 20. Do Polski przyjedzie też po raz kolejny zespół WhoMadeWho. Dwie gitary i perkusja to wszystko czego potrzebują, żeby rozruszać publiczność. Do tej pory w Katowicach wychodziło im to świetnie. Występ Duńczyków w piątek o 2 w nocy. Im później tym bardziej elektronicznie. Również w piątek po godzinie 1 tłoczno powinno się zrobić obok wieży ciśnień. Wystąpi tam Kangding Ray. Francuski specjalista od klubowych eksperymentów na co dzień zajmuje się architekturą. Jego występ na żywo to propozycja zwłaszcza dla tych, którzy poszukują mocniejszego tanecznego brzmienia. Dzień później będzie mniej eksperymentalnie, ale za to nie mniej tanecznie. Hercules & Love Affair to amerykańska grupa. Przy ich house i disco nie sposób stać w miejscu. Szczegółowy program festiwalu jest dostępny TUTAJ.

Bilety na główne festiwalowe dni (7 i 8 lipca) kosztują 280 zł, a na jeden wybrany 160 zł. Można będzie jeszcze spróbować wejść na koncert otwarcia. Jak poinformował w środę organizator, bilety (w cenie 80 zł) będą sprzedawane w piątek w kasie NOSPR od godziny 18. Jednak będą to tylko miejsca stojące, a ich liczba będzie bardzo ograniczona. Na koncert zamykający festiwal, w niedzielę 9 lipca, bilety kosztują od 40 zł do 90 zł. Bilety można kupić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*