Reklama

Czarno-białe czy czarno-żółte. Mieszkańcy jeszcze mogą wybierać tabliczki z nazwami ulic

Ł. K.
Trwają konsultacje dotyczące Systemu Informacji Miejskiej. Mieszkańcy mogą jeszcze zagłosować na szatę graficzną tabliczek, które znajdą się na ulicach całego miasta w ciągu dwóch lat.

Miasto po fali krytyki postanowiło zrobić drugie podejście do Systemu Informacji Miejskiej. W zeszłym tygodniu dwie przykładowe tabliczki z nazwami ulic stanęły na pl. Kwiatowym. Tablice są identyczne pod względem kroju pisma i układu informacji. Jednak różnią się od siebie kolorem poziomego paska znajdującego się przy dolnej krawędzi. W jednej wersji jest on żółty, a w drugiej – biały.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jest nowa propozycja Systemu Informacji Miejskiej w Katowicach. Mieszkańcy zdecydują jakie tabliczki zostaną zamontowane na ulicach

Urząd zachęcił mieszkańców do głosowania. To oni mają zadecydować o tym, jak będzie wyglądał system. Zostanie on na ulicach Katowic przynajmniej kilkadziesiąt lat. Głosować można TUTAJ lub wrzucając wypełnioną ankietę do urny w budynku Urzędu Miasta – Rynek 13.

Realizacja SIM została zaplanowana na najbliższe dwa lata, a koszt zaprojektowania i wymiany starych tablic na nowe to około 11,5 mln zł. Niebawem urząd podpisze umowę z firmą Utal z Poznania. Pierwsze tablice pojawią się pod koniec bieżącego roku, w pierwszej kolejności w Śródmieściu, później w Nikiszowcu i pozostałych częściach miasta.


Tagi:

Komentarze

  1. Tomasz 30 marca, 2021 at 4:13 pm - Reply

    Czerno-białe wyglądają dobrze. Będą pasować do każdego budynku, z każdej epoki, w każdym stylu architektonicznym. Czekamy na prezentację dalszej części SIM – drogowskazów itd.

Dodaj komentarz

*
*