Reklama

Były kandydat na prezydenta i były radny prezesem GKS Katowice

Grzegorz Żądło
Marek Szczerbowski zostanie dzisiaj prezesem GKS Katowice. Powoła go na to stanowisko rada nadzorcza spółki, która zacznie swoje posiedzenie o godz. 11. Szczerbowski to m.in. były katowicki radny, były kandydat na prezydenta miasta oraz dyrektor Stadionu Śląskiego.

GKS Katowice funkcjonuje bez prezesa od 10 czerwca, kiedy rada nadzorcza odwołała Marcina Janickiego. Była to opóźniona kara za spadek piłkarzy GKS-u do trzeciej ligi (z nazwy II). Już wtedy prezesem miał zostać Marek Szczerbowski, ale z różnych powodów jego wejście do klubu zostało opóźnione.

Były radny SLD (cały czas aktywnie działa w partii) ma zrobić w GKS rewolucję. Dostał duży kredyt zaufania. Będzie mógł dobrać sobie współpracowników. Władze Katowic już jakiś czas temu zdały sobie sprawę, że GKS to dla miasta piąte koło u wozu. Klub wymagał w ostatnich latach coraz większych nakładów finansowych m.in. dlatego, że w jego skład wchodził nowe sekcje. Stąd decyzja o zatrudnieniu Szczerbowskiego, który ma doświadczenie w zarządzaniu w sporcie, wiele kontaktów, dużą wiedzę o funkcjonowaniu samorządu i zaufanie prezydenta Marcina Krupy. To ostanie może wydawać się dziwne, w końcu obaj panowie rywalizowali w wyborach na prezydenta Katowic w 2014 roku. Jednak Szczerbowski, w przeciwieństwie do innych kandydatów, zbytnio nie atakował Krupy. Przez kilka ostatnich lat panowie pozostawali w dobrych stosunkach, czego efektem jest stanowisko wiceprezydenta dla Jerzego Woźniaka z SLD.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*