Reklama

Budowa teżni w Parku Zadole zakończona. Otwarcie za kilka miesięcy

Ł. K.
Tężnia solankowa w Parku Zadole jest gotowa. Na razie jest zamknięta. Dla mieszkańców będzie dostepna za kilka miesięcy. Dookoła obiektu powstała nowa przestrzeń.

Rozpoczęta w połowie stycznia tego roku budowa tężni solankowej w Parku Zadole dobiegła końca. To inwestycja, która powstała dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Na ten projekt zagłosowało w 2016 roku ponad 15 tys. mieszkańców. Na razie cały teren jest ogrodzony i zamknięty. Tężnia ma wymiary: 32 m długości, 11 m szerokości i 7 m wysokości.  Natomiast cała strefa inhalacyjna będzie miała 37 m długości. Oprócz tego powstały alejki z nowoczesnymi latarniami i ławkami. Cały teren zyskał też nową zieleń, która na wiosnę będzie lepiej widoczna. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pomysł małego uzdrowiska w Ligocie spodobał się katowiczanom, ale nadal muszą czekać, żeby skorzystać z nowego obiektu. Inwestycja będzie dostępna dla nich dopiero w przyszłym roku. Jak informuje biuro prasowe katowickiego urzędu miasta, otwarcie zostało zaplanowane na marzec 2019 roku. To dlatego, że obiektu nie można napełnić solanką na zimę. Koszt tężni to ponad 2,5 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*