Reklama

Bronili Jana Pawła II w Katowicach. Odbył się wiec przy Archikatedrze [ZDJĘCIA]

Łukasz Kądziołka
Była wspólna modlitwa, śpiewanie barki i zdjęcia Jana Pawła II. W Katowicach odbył się wiec w obronie papieża. To pierwsze z zaplanowanych przez partię Zbigniewa Ziobry wydarzeń.

Tłum przed Archikatedrą w Katowicach pokazał, że nie zgadza się na ataki pod adresem Jana Pawła II. Dzisiaj odbył się zapowiadany więc przy jego pomniku, zorganizowany przez partię Zbigniewa Ziobry, Solidarną Polskę. Momentem kulminacyjnym demonstracji było wspólne odśpiewanie „Barki”, podczas którego uczestnicy złapali się za ręce. Zachęcał do tego ze sceny ustawionej przy wejściu do Panteonu Górnośląskiego kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach, który dzisiaj wcielił się w rolę prowadzącego. – Jesteśmy tutaj, by otworzyć nasze serca, by się spotkać, by się pomodlić i by powiedzieć, że tak, jak on dał świadectwo, tak my dziś dajemy świadectwo – mówi Mirosław Kańtor.

W tłumie powiewały polskie i watykańskie flagi. Niektórzy mieli świeczki i obrazki z Janem Pawłem II. Wydarzenie zorganizowano po głośnym reportażu telewizji TVN. Niektórzy przyszli bronić papieża, bo uważają, że przekaz medialny to kłamstwa. – W przypadku sługi bożego ks. Franciszka Blachnickiego, wyszło kto to wszystko robi. To jest ich taktyka. Rozbić społeczeństwo, rozbić rodziny, zdeprawować dzieci i wybić ludziom Boga z serca. Jak się ludzie nie opamiętają, to będzie bardzo źle – mówi Piotr Hałota, który na więc przyjechał z Mysłowic-Wesołej.

W trakcie demonstracji manifest odczytała Anna Syrek, przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej w Tychach: – Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek ataków na świętość papieża Jana Pawła II. Nie zgadzamy się na falę agresji wymierzoną w osobę, dzieło, wielkość i świętość Jana Pawła II. Ataki te bazują na kłamstwie, manipulacji i preparowaniu fałszywych dowodów, które to metody stosowały już służby komunistyczne, aby zniszczyć autorytet Jana Pawła II.

W pierwszym z zaplanowanych wieców wzięło udział około 100 osób. Kolejne mają się odbyć w innych miastach 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci papieża.


Tagi:

Komentarze

 1. Mieszkaniec 19 marca, 2023 at 4:25 pm - Reply

  W kościele normą było to że księży molestujących dzieci przenosiło się do innych parafii ,Jak chodziłem na religię , pamiętam taką sprawę , księdza szybko przeniesiono sprawę zamieciono pod dywan .Teraz kościół płaci wysokie odszkodowania w USA I nie tylko . Przyszła pora zapłaty za lata zaniechań !

  • Jacek 20 marca, 2023 at 12:09 am Reply

   O tak, a pedofilów z innych środowisk zawodowych od razu wieszano na placach zabaw, np wuefistów, fotografików, antykwariuszy, fryzjerów, pielęgniarzy i piosenkarzy. Jak jednego biseksualnego mordercę dziecka posadzono w Mysłowicach, a gawiedź skopała mu rolety w jego warsztacie optycznym (dziwne?), to redaktorzy tego portalu oglaszali ze zgrozą „dewastacja!”. Jeszcze mu gawiedź napisała markerem na tej rolecie: „Diabeł czeka na ciebie”. Co za kościelne hasło, no patrz pan.

   • eryk 20 marca, 2023 at 11:19 am Reply

    W związku z tym że Kowalski zamordował i nie poniusł konsekwencji Iksińskiemu też wolno mordować. Nie wiem czy ty się nadajesz do społeczeństwa czy nie powinno się takich odstrzeliwać.

    • patryk 20 marca, 2023 at 10:49 pm Reply

     Powinno się traktować wszystkich jednakowo. A prawda jest taka, że wśród księży odsetek patologii jest najmniejszy. Chociaż najbardziej nagłaśniany,

     • Sebastian 21 marca, 2023 at 7:08 am Reply

      Poproszę o źródło tych danych.
      Ja mogę powiedzieć, że wśród księży jest największy odsetek i co?

      • Grzegorz 21 marca, 2023 at 11:01 am Reply

       Na stronach rządowych masz rejestr przestępców seksualnych, ogólnodostępny, masz personalia i portrety. Szukaj osób w koloratkach.

      • herman 21 marca, 2023 at 10:43 am Reply

       Inne grupy, jak celebryci mająwielokrotnie większy procent już nie mówiąc o grupie homo gdzie to jest chyba, ale nie pamiętam dokładnie 40%. Wśród księży było o wiele mniej jakoś poniżej procenta. Oczywiście nie powinno być nigdzie, ani tu ani tam, ale mnie też zawsze raziło tak oskarżać jednych a inych usprawiedliwiać.

 2. kukura 19 marca, 2023 at 3:31 pm - Reply

  Mirosław Kańtor to ten pierdół, co rzuca prymitywnymi żarcikami.

  Obrońcy na miarę swojego idola.

 3. Bartek 19 marca, 2023 at 1:55 pm - Reply

  opozycji pozostaje „pogratulować” pomysłu na kampanię wyborczą a Solidarna Polska powinna codziennie kwiaty do TVN wysyłać.
  Zaraz kwiecień, wybory na jesieni.
  Już dzisiaj to widać, że PiS to wygra

 4. J23 19 marca, 2023 at 10:32 am - Reply

  Zastanawiam sie tylko dlaczego w tej całej szopce w obronie jpII dlaczego nikt nie wspomina o dzieciach skrzywdzonych i dlaczego księża po wyroku za pedofilię po wyjściu z więzienia dalej był księdzmi i wcale nie chodzi mi o papieża bo zasługi dla naszego kraju miał duże i potrafił zjednoczyć Polaków

 5. klm 19 marca, 2023 at 6:35 am - Reply

  Niezły cringe.

 6. AA 18 marca, 2023 at 10:42 pm - Reply

  „Sojusz ołtarza z tronem” – chyba Pan kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pomylił miejsce wygłaszania mowy.
  Przypominam, że Polska nie jest Państwem Wyznaniowym
  Podobno relacje Państwo-Kościół reguluje Konkordat.
  Tam próżno szukać łączenia funkcji urzędniczej z kościelną….

Dodaj komentarz

*
*