Reklama

Modlitwa za ofiary pedofilii. Dzisiaj specjalne nabożeństwo w archikatedrze

Redakcja
Pomodlą się za ofiary pedofilii i ich rodziny. Dzisiaj dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Z tej okazji w archikatedrze Chrystusa Króla odbędzie się droga krzyżowa w tej intencji.

W 2015 roku papież Franciszek zaapelował o zorganizowanie „Dni Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich”. Trzy lata później Konferencja Episkopatu Polski zadecydowała, że w polskim kościele będzie to co roku pierwszy piątek wielkiego postu. KEP zachęca do udziału w tegorocznych obchodach. – Skrzywdzeni mają prawo liczyć na to, że na długiej i trudnej drodze zdrowienia nie zabraknie im także duchowego wsparcia całej wspólnoty Kościoła – podkreśla abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

W tym roku ten dzień przypada 19 lutego. Dlatego dzisiaj w całym kraju zaplanowano nabożeństwa drogi krzyżowej w intencji ofiar pedofilii i ich rodzin. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem „Wspólnota ze Zranionymi”. W katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla o godz. 17.15 będzie celebrowana droga krzyżowa pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca.


Komentarze

  1. Jacek 19 lutego, 2021 at 12:57 pm - Reply

    Abp Skworc podejrzany o krycie pedofila bedzie sie za niego modlił?Bareja by tego nie wymyslił

  2. Jarosław 19 lutego, 2021 at 12:24 pm - Reply

    Dobre 😀 kabaret 😀 Zamiast się modlić powinni być przesłuchiwani i siedzieć w więzieniach!

Dodaj komentarz

*
*