Reklama

Manifestacja przed Archikatedrą. Dzisiaj odbędzie się protest w sprawie aborcji

Redakcja
Manifestacja w Katowicach przed Archikatedrą. Dzisiaj przeciwnicy zaostrzeniu prawa do aborcji ponownie wyjdą na ulice. Powodem jest opublikowanie uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Szybka reakcja na działanie Trybunału Konstytucyjnego. W całej Polsce trwa mobilizacja do protestów przeciwko zaostrzeniu prawa do aborcji. Chodzi o wyrok z 22 październiku 2020 roku. To orzeczenie wywołało wtedy duży sprzeciw i falę głośnych manifestacji. W Katowicach gromadziły się przez wiele tygodni tłumy, które „spacerowały” po ulicach ścisłego centrum miasta. W niektórych manifestacjach wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Sprawa stopniowo cichła i w końcu regularne protesty przestały być w Katowicach organizowane.
Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie do wyroku, według którego aborcja w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niekonstytucyjny. Wiele wskazuje na to, że treść orzeczenia TK zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw jeszcze dzisiaj. Tak zapowiedzieli przedstawiciele rządu.

Z tego powodu w wielu miastach Polski dzisiaj odbędą się protesty. W Katowicach zostanie on zorganizowany pod hasłem „Wsadźcie sobie ten niewyrok!!!”. Manifestacja ma się odbyć o godzinie 19.00 przed Archikatedrą Chrystusa Króla.


Tagi:

Komentarze

 1. PIUSX_ORG_PL 28 stycznia, 2021 at 5:49 pm - Reply

  Nie wiedzą gdzie jest siedziba Trybunału Konstytucyjnego. KONS-TY-TU-CJA!!!

  • kokogut 29 stycznia, 2021 at 9:09 am Reply

   Prawo do życia jest zapisane w konstytucji. Taka świadomość protestujących jak u Ciebie, że aż wstyd.

 2. kokogut 28 stycznia, 2021 at 11:12 am - Reply

  Tylko nieudacznicy potrzebują puczu żeby dojść do władzy. W demokratyczny sposób nie potrafią.

 3. olamanola7 28 stycznia, 2021 at 9:47 am - Reply

  W piątek będą największe manifestacje

Dodaj komentarz

*
*