Reklama

Brodka, Vito Bambino, Igo i inni. Zbliża się koncert z okazji urodzin Katowic

Monika Brodka podczas zeszłorocznego koncertu urodzinowego Katowic. Fot. Arkadiusz Ławrywianiec.

Redakcja
Katowice świętują urodziny. Z tej okazji przygotowano dwa duże muzyczne wydarzenia. Na scenie w Dolinie Trzech Stawów wystąpią m.in. Brodka, Vito Bambino, Igo, Natalia Grosiak, Ewa Bem.

11 września mija 157 lat od chwili, gdy Katowice stały się miastem. „Prezentem” z tej okazji dla katowiczan mają być dwie muzyczne imprezy. W sobotę, 10 września, w Dolinie Trzech Stawów odbędzie się wydarzenie Urodziny Miasta „Kocham Katowice”. Tegoroczny koncert przygotowała dwójka artystów – Vito Bambino i Brodka.

Na podwójnej scenie liderom koncertu będą towarzyszyć m.in. Igo, Ewa Bem, Natalia Grosiak, Rosalie, Natalia Szroeder, Dagadana, Jarecki, Majka Jeżowska i inni. Na mieszkańców czekać będzie trzygodzinne show, które poprowadzi Gabi Drzewiecka. Przed występami gwiazd, które mają rozpocząć się o godz. 19.00, zaprezentują się laureaci  tegorocznej edycji programu Dzielnica Brzmi Dobrze. Wydarzenie rusza o godz. 16.00. Więcej TUTAJ.

Dzień później, w niedzielę 11 września, w tym samym miejscu odbędzie się Motocyklowe Zakończenie Lata. Od godziny 16.30 na tej samej scenie zagrają: Big Cyc, Luxtorpeda, TSA Michalski/Niekrasz/Kapłon oraz EL.PANK.EL. Więcej TUTAJ.

Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny.

STREFA DLA DZIECI I GASTRONOMICZNA

Dla najmłodszych uczestników będzie przygotowana strefa dla dzieci, w której znajdą się bezpłatne dmuchańce. Zabawy poprowadzą aktorzy Teatru Gry i Ludzie . Strefa ma działać w godzinach 15.00-19.00 Powstanie też strefa gastro, gdzie pojawiają się food trucki, namioty z piwem, piwem bezalkoholowym, napojami bezalkoholowymi, kawą, herbatą. Uczestnicy mogą wnieść na teren imprezy wodę i inne napoje o pojemności do 0,5 litra w oryginalnie zamkniętych opakowaniach z plastiku lub kartonu. Jednak organizatorzy zastrzegają, że będzie to uzależnione od pogody. Jeśli 10 i 11 września temperatura będzie niższa niż 20°C wnoszenie własnych napoi nie będzie możliwe. Na teren imprezy uczestnicy nie mogą wnosić artykułów spożywczych.

DOJAZDY, POWROTY I UTRUDNIENIA

Na koncert i z koncertu dowozić będzie uczestników bezpłatna linia autobusowa „Kocham Katowice”. Trasa połączy Muchowiec ze ścisłym centrum Katowic, czyli dworcem kolejowym i ul. Jagiellońską. Kursy będą realizowane od ok. godz. 15.30 do ok. godz. 23.00. Autobusy mają odjeżdżać z przystanków w odstępach 15-20 minut. W związku z ograniczeniem ruchu na fragmencie ulicy Francuskiej zmieniona zostanie też trasa linii autobusowej 110. Szczegóły są dostępne TUTAJ. Odcinek ul. Francuskiej od skrzyżowania z ul. Lotnisko będzie można pokonać tylko pieszo lub przejechać rowerem. Stacja roweru miejskiego, która standardowo zlokalizowana jest na terenie parkingu, zostanie przeniesiona na skrzyżowanie ulic Francuskiej i Lotnisko (obok przystanku autobusowego „Muchowiec Droga do Lotniska”).


Dodaj komentarz

*
*