Reklama

Brak przejazdu ul. Kolistą i dwie nowe łącznice. Zmiany dla kierowców w Giszowcu

Redakcja
Zmiany na węźle w Giszowcu. Kierowcy przejadą dwoma nowymi łącznicami, ale wyłączony z ruchu będzie przejazd ulicą Kolistą. Od środy kierowcy muszą przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu.

Od środy, 20 kwietnia, zajdą zmiany na węźle w Giszowcu. Przebudowa skrzyżowania dróg DK86 i DK81 wkracza w kolejny etap prac. Ich zaawansowanie wynosi prawie 90%. Największym utrudnieniem w obowiązującej od jutra organizacji ruchu będzie wyłączenie zjazdu pod wiadukt na ul. Kolistej od strony Giszowca.

Będzie on zamknięty w obu kierunkach. Mieszkańcy dzielnicy Giszowiec, chcący dojechać do centrum Katowic, bądź w kierunku Tychów, będą kierowani objazdem poprzez ulice: Szopienicką, Górniczego Dorobku, Gospodarczą do Murckowskiej. Natomiast mieszkańcy fragmentu osiedla przy wyłączonym z ruchu odcinku ul. Kolistej, jadący do centrum Katowic, będą kierowani do skrzyżowania ul. Kolistej z ul. 73 Pułku Piechoty, a następnie w stronę nowej łącznicy zlokalizowanej przy wyjeździe z DK81.
Również od jutra kierowcy pojadą dwiema nowymi łącznicami. Otwarte zostaną zjazdy z ul. Pszczyńskiej zarówno z kierunku centrum Katowic, jak i od strony Tychów w stronę Ligoty, Ochojca i Brynowa (ulica 73 Pułku Piechoty – DK81).

Utrudnienia odczują też pasażerowie komunikacji miejskiej. Trzeba zmienić trasy autobusów nr 30, 72, 108, 223, 292, 672N, 695, 906N oraz 920. Część mieszkańców Giszowca będzie musiała liczyć się z wydłużeniem dróg dojścia na przystanki o ok. 500 metrów. Niektóre z nich zmienią bowiem swoją dotychczasową lokalizację lub zostaną zawieszone. ZTM na czas kolejnego etapu prac inwestycyjnych uruchomi 4 tymczasowe przystanki: „Giszowiec Tymczasowy” – lokalizacja przy ul. Mysłowickiej w rejonie posesji nr 23 (kierunek do centrum Giszowca i dzielnicy Murcki),  „Giszowiec Tymczasowy” – lokalizacja przy ul. Mysłowickiej w rejonie posesji nr 48 (kierunek do Nikiszowca oraz centrum Katowic), „Giszowiec Przyjemna” – lokalizacja przy ul. Górniczego Stanu w rejonie skrzyżowania z ul. Przyjazną (kierunek do KWK Staszic, Ligoty i Murcek),  „Giszowiec Górniczego Stanu” – lokalizacja przy ul. Górniczego Stanu w rejonie skrzyżowania z ul. Pszczyńską (kierunek do centrum Giszowca). Będą też dwa dodatkowe stanowiska dla przystanku „Giszowiec Karolinki”, które będą obsługiwane przez linie autobusowe: 30, 72, 108, 223, 292, 906N. Pełny komunikat dotyczący komunikacji na węźle w Giszowcu jest dostępny TUTAJ.
Dla pieszych przygotowano ciąg pieszy łączący ul. Kolistą na wysokości stacji paliw ze skrzyżowaniem z ul. Karolinki i 73 Pułku Piechoty. Zostanie on częściowo zlokalizowany na terenie kopalni Murcki-Staszic.

Dla mieszkańców Giszowca oraz kierowców przygotowano specjalną stronę internetową, na której znajdują się szczegółowe informacje na temat zmiany organizacji ruchu i filmy pokazujące przejazd nowo otwartymi zjazdami.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*