Reklama

Biuro podróży Neckermann jest niewypłacalne i ogłosi upadłość

Grzegorz Żądło
Biuro podróży Neckermann Polska ogłosiło, że jest niewypłacalne i w ciągu kilku dni złoży wniosek o upadłość. Za granicą przebywa obecnie kilka tysięcy klientów biura. Ich ściągnięciem do Polski zajmie się marszałek województwa mazowieckiego.

W związku z zaistniałą sytuacją w dniu dzisiejszym zawieszamy wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych. Bezpośrednim powodem powyższych działań jest ogłoszenie w dniu 23 września 2019 r. upadłości przez Thomas Cook PLC, a w konsekwencji także ogłoszenie w dniu 25 września 2019 r. upadłości spółki Thomas Cook GMBH, właściciela 100% udziałów w Neckermann Polska. Chciałbym zaznaczyć, że polski oddział pomimo stabilnej kondycji finansowej nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki-matki. Problemy naszego właściciela na rynku brytyjskim oraz niemieckim są przyczyną zlikwidowania działalności operacyjnej na wielu rynkach światowych, w tym na rynku polskim – napisał w oświadczeniu Maciej Nykiel, prezes zarządu Neckermann Polska.

Zarząd Neckermanna zwrócił się już do marszałka woj. mazowieckiego, żeby ten uruchomił gwarancje ubezpieczeniowe biura w celu zaspokojenia roszczeń klientów oraz sprowadzenia do kraju osób, które przebywają na zagranicznych wakacjach.

Dla osób przebywających poza granicami kraju została uruchomiona 24-godzinna infolinia: +48 22 522 29 00. Od dzisiaj wszyscy klienci Neckermann Polska Biuro Podroży sp. z o.o. mogą zgłaszać się do WP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners) w celu zaspokojenia swoich roszczeń. Dla osób, które miały wylecieć i dokonały pełnej płatności lub przedpłaty za wyjazd została uruchomiona infolinia do zgłaszania roszczeń działającą w godzinach 8:00-16:00: +48 22 563 11 00 oraz adres mailowy: [email protected].

Mimo że lotnisko w Pyrzowicach jest największym portem czarterowym w Polsce, Neckermann nie organizował stąd wylotów, na które w całości czarterował samoloty. Klienci biura latali samolotami wynajmowanymi wspólnie przez kilka biur. Z związku z tym, żadne loty z Pyrzowic nie zostaną odwołane.

Neckermann oferował wakacje z wylotem z Pyrzowic do Bułgarii (Burgas, Warna), Grecji (Heraklion, Korfu, Rodos, Zakhyntos), Egiptu (Hurghada, Marsa Alam), Maroka (Agadir), Tunezji (Monastyr), Hiszpanii (Fuerteventura, Majorka, Teneryfa), Turcji (Antalya) i Włoch (Katania).

W okresie styczeń – sierpień 2019 biuro przewiozło z i do Katowice Airport ok. 25 tys. pasażerów, co stanowi 1,7% z całości pasażerów czarterowych obsłużonych w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku w Pyrzowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*