Reklama

Bilety na MŚ w hokeju w Katowicach od 25 zł

Grzegorz Żądło
Dokładnie za tydzień ruszy sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie dywizji I. Impreza odbędzie się w dniach od 23 do 29 kwietnia 2016 roku w Spodku. Wcześniej w Katowicach rozegrane zostaną dwa turnieje towarzyskie. Dziś prezydent miasta i władze PZHL podpisali umowę na organizację mistrzostw.

Bilety na MŚ w hokeju będzie można kupować od 9 listopada za pośrednictwem portalu www.ebilet.pl. W zależności od sektora, wejściówki będą kosztować od 25 do 120 zł. Pierwszy mecz Polacy rozegrają 24 kwietnia, a ich rywalem będą Włochy. W kolejnych dniach polska reprezentacja zagra z Koreą Płd., Słowenią, Austrią i Japonią. Co ciekawe, z większością rywali Polska zmierzy się jeszcze przed mistrzostwami. Już w czwartek na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie rozpocznie się turniej Euro Ice Hockey Challenge (zagrają Austria, Słowenia, Polska i Korea – bilety do kupienia na ebilet.pl). Z kolei w połowie grudnia (17-19) w Spodku Polska będzie rywalizować z Kazachstanem, Włochami i Francją.

Podczas spotkania z dziennikarzami, prezes PZHL Dawid Chwałka odpowiadał na zarzuty o “handlowanie” mistrzostwami pomiędzy Krakowem i Katowicami. – Żadnych targów pomiędzy jednym i drugim miastem nie było. Pierwotnie mistrzostwa miały się odbyć w Krakowie, ale okazało się, że w tym terminie Kraków Arena jest zajęta. Stąd propozycja Katowic, w których spotkaliśmy się z pozytywnym nastawieniem.

Miasto zapłaci za współorganizację imprezy 3 mln zł. To jednak nie koniec wydatków. Spodek trzeba bowiem przystosować do wymogów światowej federacji. Stąd konieczność m.in. zakupu band i wymiany sprzętu (więcej o tym tutaj).

Osoby, które nie zdecydują się na kupno biletów, prawdopodobnie będą mogły oglądać mecze w strefie kibica. – Nie jest przesądzone czy strefa będzie się znajdować w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, czy na zewnątrz Spodka. Dołożymy jednak wszelkich starań, żeby stworzyć kibicom jak najlepsze warunki – zapewnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.


Tagi:

Komentarze

  1. seifert 11 listopada, 2015 at 8:38 am - Reply

    Bandy sie przydadza na przyszłość. Za taka kase to kazdy klub w Polsce robi mistrzostwo Polski i cały sezon lodowisko pełne było by kibiców.

  2. koszutka.eu 3 listopada, 2015 at 10:56 am - Reply

    Bardzo fajna i tania impreza. Tylko 4 miliony. No i zainteresowanie bliskie zera. Nie ma to jak wykończyć swój własny hokej a potem zorganizować mistrzostwa świata.

Dodaj komentarz

*
*