Reklama

Hokejowe mistrzostwa świata w Katowicach będą kosztować więcej niż się wszystkim wydaje

Grzegorz Żądło
Polski Związek Hokeja na Lodzie zakończył wreszcie cyrk związany z wyborem gospodarza przyszłorocznych mistrzostw świata dywizji I grupy A. Zawody odbędą się w Spodku w dniach 23-29 kwietnia 2016. Miasto zapłaci za to 3 mln zł, ale to niejedyny koszt.

Przez ostanie tygodnie trwała medialna opera mydlana z wyborem miasta, które gościć będzie hokeistów. Rywalizowały Kraków i Katowice. Ostatecznie PZHL postawił na stolicę woj. śląskiego. Miasto zapłaci za to 3 mln zł. Jak się jednak okazuje, koszty organizacji mistrzostw w Spodku będą znacznie większe. Podczas wczorajszej sesji radni przegłosowali zmiany w budżecie miasta. Wśród nich znalazła się pozycja dotycząca Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Za 1,06 mln zł MOSiR chce kupić bandy hokejowe (800 tys. zł) oraz wykonać instalację chłodniczą i rozdzielnię chłodu (160 tys. zł), a także instalację elektryczną (100 tys. zł). – Sprzęt, którym dysponujemy, jest już przestarzały. Dlatego bez inwestycji nie bylibyśmy w stanie przygotować  obiektu do imprezy rangi mistrzowskiej – mówi Stanisław Wąsala, dyrektor MOSiR.

To na razie wstępne wydatki miasta w związku z organizacją imprezy, w której zagrają Polska, Włochy, Korea Południowa, Austria, Słowenia.


Tagi:

Komentarze

  1. hehehe 20 września, 2015 at 11:42 pm - Reply

    chcieliście mistrzostw, no to je macie

    skumbrie w tomacie

    zonk

  2. KOSZUTKA.EU 18 września, 2015 at 12:46 pm - Reply

    Po odebraniu dzielnicom budżetów, czyli 2,25 mln, można powiedzieć, że miasto per saldo zapłaci 750 tys. Zaś niezrealizowanie projektów przegłosowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego wygeneruje kolejne znaczące oszczędności (max. 20 mln). Skarbnik czuwa.

Dodaj komentarz

*
*