Reklama

Beksiński wraca do Katowic. Obrazy w 3D i VR w Bibliotece Śląskiej

Redakcja
Multimedialna wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego w Katowicach. Twórczość malarza tym razem zostanie zaprezentowana w Bibliotece Ślaskiej. Jednak to nie będzie zwykła wystawa malarstwa. Nowoczesne technologie pozwolą odkryć obrazy na nowo.

„Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition” w Katowicach. W przestrzeni Biblioteki Śląskiej zaprezentowana zostanie twórczość jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy. Obrazy Zdzisława Beksińskiego można było podziwiać już w 2017 roku w Muzeum Historii Katowic. Tym razem poznać można je na nowo dzięki wystawie stworzonej przez Fundację Beksiński przy współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku. Dzieła Beksińskiego w Katowicach będą wyświetlane jako wielkoformatowe projekcje. Widzowie zobaczą na nich nie tylko obrazy, ale również poszczególne etapy z życia malarza.

Cyfrowa wystawa Beksińskiego w Katowicach wykorzystuje najnowocześniejsze technologie jak, stereoskopię (3D) oraz virtual reality. Dzięki okularom VR widzowie przeniosą się do przestrzeni inspirowanych najbardziej znanymi obrazami malarza. – Beksiński kochał nowe technologie, zawsze eksperymentował, szukał nowych ścieżek rozwoju. Było więc dla nas naturalnym to, że musieliśmy rozwinąć o nowe technologie dotychczasowe, bardziej tradycyjne wystawy Beksińskiego jakie organizowaliśmy w Polsce. On był inny i jego obrazy były inne. Ale sztuka to przestrzeń, która człowiekowi daje wolność i tę wolność artystyczną chcieliśmy w nowy sposób pokazać. Mamy nadzieję, że wystawę będą chętnie odwiedzali wszyscy: rodziny, ludzie młodzi i starsi – mówi kurator wystawy Ewa Barycka z Fundacji Beksiński. Oprócz multimedialnej opowieści, na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac w tradycyjnej formie. Będą to fotografie pochodzące z lat 1955-1960, fotomontaże oraz grafika komputerowa.

Zwiedzanie wystawy zajmuje około 35 minut. Wystawa potrwa od 1 lutego do 1 marca. Będzie czynna w godz. 11.00–19.00 również w soboty i niedziele. Bilety w cenie 15 zł i 25 zł (zwiedzanie z pokazem VR) można kupić TUTAJ lub w kasie. Liczba biletów na każdy dzień jest limitowana. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*