Reklama

Będzie specjalna linia autobusowa na Starganiec. Tym razem płatna

Redakcja
Od 14 czerwca zacznie kursować specjalna linia autobusowa, którą będzie można dojechać na Starganiec. Inaczej niż w ubiegłym roku, tym razem podróż będzie płatna, godnie z taryfą ZTM.

W ubiegłym roku, kiedy okazało się, że od razu po otwarciu kierowcy rozjeżdżają okolice Stargańca, miasto doprowadziło do uruchomienia tymczasowej linii autobusowej. Kursowała z CP Brynów i CP Ligota i była dla pasażerów bezpłatna. Koszty jej funkcjonowania – około 3 tys. zł dziennie – wzięło na siebie miasto. Linia zaczęła funkcjonować w drugiej połowie sierpnia.

Tym razem autobus na Starganiec zacznie jeździć od 14 czerwca, tyle że nie będzie już bezpłatny. Podobnie jak w ubiegłym roku, również i teraz linia będzie kursować z Brynowa i Ligoty.

Rozkład jazdy autobusu na Starganiec będzie taki sam jak rok temu. Autobusy będą kursować między godz. 9.00 a 19.00 od piątku do niedzieli a także w święta, od 14 czerwca do 15 września. Trasa będzie biegła w sposób następujący: Ligota Centrum Przesiadkowe – Panewniki – Kąpielisko Starganiec – Piotrowice – Ochojec – Brynów Centrum Przesiadkowe i z powrotem. Została ona zmodyfikowana względem ubiegłego roku, bo autobus przejedzie przez Ochojec ulicą Jankego.

Pracownicy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach prowadzą jeszcze roboty budowlane przy nowych peronach przystankowych, które powstaną przy ulicy Owsianej w rejonie Stargańca.

Pełny rozkład jazdy linii 275 dostępny jest na stronie ZTM.

Warto rozważyć dojazd na Starganiec autobusem lub rowerem, bo w rejonie stawu jest tylko 87 miejsc parkingowych.


Tagi:

Komentarze

 1. Jo 7 czerwca, 2024 at 8:24 am - Reply

  no ale ze płatny toż to skandal w tamtym roku był bezpłatny a teraz chcą piniondzee a bombelek musi się wykąpać a tata odstresować przy grilla i pośpiewać przy piwie

  • Rafał R 7 czerwca, 2024 at 8:52 am Reply

   Najgorsze jak tacie braknie na to piwo z powodu zakupu biletu.

 2. miwszakniec 6 czerwca, 2024 at 5:55 pm - Reply

  po trzech stawach jeździł autonomiczny pusty autobus i woził powietrze ! tak Krupa wydaje pieniądze !
  Ciekaw jestem kto płacił za ładowanie tego autobusu !

 3. Parkingowy 6 czerwca, 2024 at 11:25 am - Reply

  I nie dało się, no po prostu nie dało się zrobić jednakowego rozkładu jazdy na całe 3 dni weekendu, tylko w piątek musi być trochę inaczej niż w sobotę i niedzielę 🙂

  • Rafał R 7 czerwca, 2024 at 8:56 am Reply

   Bo musi być podział na dni robocze i dni wolne. W każdym porządnym rozkładzie jazdy tak przecież jest. Inaczej nie można bo to by było wbrew tradycji i zasadom 😉

 4. Parkingowy 6 czerwca, 2024 at 11:22 am - Reply

  Ale z Jankego na Kościuszki nie wyjedzie przez nowiutkie skrzyżowanie ze światłami, zbudowane przy szkole policji za 4 miliony naszych nowych polskich złotych.
  Tylko po staremu, dopiero na Armii Krajowej.
  I po co nam to było?

  • Rafał R 7 czerwca, 2024 at 8:57 am Reply

   To nowe skrzyżowanie i światła są po to żeby były a nie żeby tego używać 😉

   • DD 7 czerwca, 2024 at 10:42 am Reply

    Dokładniej, żeby były utrudnieniem dla kierowców.

Dodaj komentarz

*
*