Reklama

Będzie remont ścieżki w Dolinie Trzech Stawów

Ł. K.
Nawierzchnia wokół jednego ze stawów w Dolinie Trzech Stawów od dłuższego czasu jest w fatalnym stanie. Wkrótce zostanie wymieniona. To realizacja projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego w zeszłym roku.

Ścieżka, która znajduje się przy największym ze stawów w Dolinie Trzech Stawów, od dawna wymaga remontu. Wokół stawu nawierzchnia jest betonowa, asfaltowa i gruntowa. Od dłuższego czasu jest popękana, fragmentami wybrzuszona przez korzenie i rozkruszona. Wkrótce ma zostać naprawiona. To pomysł jednego z mieszkańców, który zgłosił go w zeszłym roku do Budżetu Obywatelskiego. Lokalny projekt uzyskał w głosowaniu 557 głosów. Dzięki inicjatywie miasto przeprowadzi w najbliższych miesiącach remont ścieżki wokół stawu Łąka. To zbiornik, który jest położony najbliżej os. Paderewskiego.

Orientacyjny plan remontu ścieżki wokół stawu Łąka

Jedna z alejek zostanie całkowicie przebudowana. Remont przewiduje wymianę nawierzchni betonowej na odcinku od połączenia z ul. Trzech Stawów, dalej wzdłuż rurociągu aż do przy stacji ciepłowniczej. Zamiast tego położony zostanie asfalt. Pozostałe fragmenty ścieżki przejdą częściowy remont nawierzchni asfaltowej. Jednak na razie trwają jeszcze prace projektowe, które zakończą się najpóźniej w połowie czerwca. Zakład Zieleni Miejskiej ogłosił już przetarg na wykonawcę remontu. Otwarcie ofert zaplanowano na 23 czerwca, a maksymalnie miesiąc później zostanie podpisana umowa. Na realizację zadania wyłoniona firma będzie miała 2 tygodnie. Oznacza to, że ścieżkami przy stawie Łąka będzie można spacerować i jeździć na rowerze najpóźniej na początku sierpnia. Całość ma kosztować około 280 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*