Reklama

Będzie nowy parking przy Ceglanej. Kosztem trawnika

Skrzyżowanie ulic Ceglanej i Wita Stwosza.

Grzegorz Żądło
Przy ulicach Ceglanej i Wita Stwosza w przyszłym roku mają zostać zbudowane nowe parkingi. Niewykluczone, że będą płatne. Nowe miejsca postojowe powstaną kosztem trawników.

Od wielu lat przy ul. Ceglanej i Wita Stwosza samochody parkują na dziko. Najczęściej na chodnikach i trawnikach. Brak reakcji służb spowodował, że zieleń została zniszczona, a po deszczu na rozjeżdżonych trawnikach robi się błoto. Dlatego złożyłem wniosek do Budżetu Obywatelskiego, żeby w tym miejscu odnowić zieleń i zabezpieczyć ją przed ponownym zniszczeniem przez samochody poprzez nasadzenia drzew, krzewów albo postawienie ozdobnych kamieni. Okazuje się jednak, że dla tego terenu miasto ma inne plany. Wszystkie trawniki mają zostać zamienione w miejsca postojowe. – Łącznie będzie ich od 200 do 250. Ostateczna liczba będzie znana po wykonaniu projektu – mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach. Dodaje, że parkingi znajdą się po obu stronach ulic Ceglanej i Wita Stwosza (na odcinku od Ceglanej do wiaduktu nad autostradą A4).

O zorganizowanie parkingów na rozjeżdżonych trawnikach po północnej stronie ul. Ceglanej (na odcinku od Wita Stwosza do Porfirowej) wnioskował też radny Krzysztof Pieczyński.

Zwiększy to dostępność do miejsc parkingowych dla pacjentów szpitala, a także oszczędzi pozostałe, nie porozjeżdżane jeszcze elementy trawnika – argumentował. Trawnika nie będzie jednak wcale.

Jak tłumaczy Maciej Stachura, rzecznik prasowy UM Katowice, nowe miejsca parkingowe w rejonie Ceglanej są potrzebne. – Wielokrotnie wnioskowały o nie osoby dojeżdżające do kliniki okulistycznej. Dodatkowo, w pobliżu powstanie w 2018 r. nowy miejski basen, co spowoduje wzrost zapotrzebowania na miejsca parkingowe – tłumaczy rzecznik.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, urząd miasta poważnie rozważa objęcie Ceglanej i Wita Stwosza strefą płatnego parkowania.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*