Reklama

Będą latali na rowerach w centrum Katowic. Impreza Red Bulla ponownie odbędzie się przy Spodku

fot. Marcin Kin.

Redakcja
Latem ponownie będzie można podziwiać najlepszych zawodników rowerowego freestyle’u. Do Katowic powraca impreza Red Bulla. Poprzednia edycja przyciągnęła tłumy.

Po raz pierwszy w Katowicach Red Bull zorganizował widowiskową imprezę w sierpniu 2021 roku. W tym roku, po dwuletniej przerwie, zawody Red Bull Roof Ride powrócą w to samo miejsce. Wydarzenie uzyskało złotą rangę cyklu FMB World Tour. Zaproszenie do rywalizacji otrzymało już 30 najlepszych zawodników ze szczytu tabeli. W Katowicach ponownie pojawią się Dawid i Szymon Godźkowie, którzy w 2021 roku zajęli kolejno 1. i 3. miejsce. Zawody odbędą się w dniach 30 czerwca – 1 lipca.

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie też osobna rywalizacja dla amatorów rowerowego freestyle’u. Na placu przed Spodkiem zostanie wydzielony przeznaczony dla nich tor składający się osobnego najazdu i dwóch skoczni. Rywalizacja głównych i amatorskich zawodów będzie się przeplatać. W piątek (30 czerwca) dla obu grup odbędą się kwalifikacje, w sobotę (1 lipca) finały.

Aktualne informacje będą się pojawiały TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*