Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Rozpoczyna się przedostatni weekend wakacji. Wśród atrakcji, które czekają na mieszkańców, największą będą z pewnością rowerowe loty na dachu MCK. Po raz kolejny sporo muzycznych propozycji i okazji do potańczenia. Udanego weekendu.

SOBOTA 

Red Bull Roof Ride, MCK 

Rowerowe loty w centrum Katowic. Po raz pierwszy w mieście odbywają się zawody MTB slopestyle i to o międzynarodowej randze. W Katowicach najlepsi zawodnicy powalczą nie tylko o pieniężne nagrody, których pula wynosi 20 tys. euro, ale również o cenne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB i dziką kartę na Zawody Crankworx w Nowej Zelandii. W sobotę, w godz. 9.30-11.00, ostatnie przejazdy kwalifikacyjne. Po południu, między 15.00 a 17.00, odbędzie się finał Roof Ride. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Fisz w Jazbar Muchowiec

Raper i wokalista, Bartosz Waglewski, wystąpi w nietypowej roli. Podczas występu wymiesza bliskie sobie gatunki jak hip-hop, jazz, rock, punk i elektronikę. W repertuarze ma się pojawić dużo tanecznych propozycji. Początek imprezy o godzinie 19.00. Wstęp kosztuje 20 zł. Więcej TUTAJ.

Konstantin Sibold na Sztauwajerach

Reprezentant dwóch znaczących w świecie elektroniki wytwórni Innervisions i Afterlife wystąpi na plenerowej scenie Sztauwajerów. Jego produkcje i sety DJ-skie obejmują szeroki zakres gatunków, od techno i house po EBM i acid. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Początek o godzinie 20.00. Więcej TUTAJ.

The Very Polish Cut Outs w Woda Beach Bar

Powrót do przeszłości w Dolinie Trzech Stawów. W lokalu Woda Beach Bar przy stawie kąpielowym zagrają dj-e związani z projektem The Very Polish Cut Outs. W skrócie tworzą oni nowe wersje polskich przebojów z lat 70-tych i 80-tych. Zagrają: Bisti, DJ Duch, DYYU∩E. Początek imprezy o 20.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Silesia Race Challenge, lotnisko Muchowiec

Wyścigowa niedziela na lotnisku. Przez pięć godzin kierowcy będą ścigali się na dystansie 1/4 mili. W zawodach weźmie udział 6 klas pojazdów. Na teren imprezy zostanie wpuszczonych 900 osób. Mają to być wyłącznie zaszczepieni. Rywalizacja potrwa od 15.00 do 20.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Pink Freud w Jazbar Muchowiec

Obok jazzowych improwizacji, w muzyce Pink Freud ogromną rolę grają punkowa zadziorność i rockowe show. Założony w Gdańsku zespół opublikował dziewięć studyjnych albumów. Wojtek Mazolewski i jego koledzy zagrają dobrze znane utwory, ale również nowy materiał. Początek koncertu o godzinie 20.00. Wstęp kosztuje 50 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Zlot food trucków w Fabryce Porcelany

Wielka uczta w postindustrialnej przestrzeni Fabryki Porcelany. Od czwartku stoją na jej dziedzińcu food trucki. Zostaną tu przez cały weekend. Spróbować można azjatyckich pierożków, ramenu, burgerów w kilku odsłonach i greckich souvlaków. Wozy z jedzeniem będą czynne w godzinach 12.00 – 1.00 (sobota), 12.00-20.00 (niedziela). Więcej TUTAJ.

Letnie Granie na Stadionie Śląskim

Dwa dni i dwa koncerty. W sobotę przed publicznością wystąpi Muniek Staszczyk z przyjaciółmi. Podczas koncertu zaprezentuje swoje największe hity, zarówno te z repertuaru zespołów T. Love, Szwagierkolaska, jak i z działań solowych. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety od 79 zł. Więcej TUTAJ.
W niedzielę na tej samej scenie wystąpi zespół IRA. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety od 89 zł. Więcej TUTAJ.

Kino plenerowe w dzielnicach

W sobotę i niedzielę na placu ks. Londzina w Załężu będzie można obejrzeć filmy w kinie plenerowym. W sobotę wyświetlony zostanie Pinokio,  a w niedzielę Dzikie historie. Wstęp wolny.


Dodaj komentarz

*
*