Reklama

W sobotę widowiskowe rowerowe zawody na dachu MCK i placu przed Spodkiem

Zdjęcie: Bartek Woliński.

Redakcja
W sobotę na torze zbudowanym częściowo na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego odbędą się zawody Pucharu Świata w rowerowych akrobacjach. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, ale jednocześnie na placu przed Spodkiem będzie mogło przebywać 5 tysięcy osób.

Finał imprezy Red Bull Roof Ride rozpocznie się w sobotę, 21 sierpnia o godz. 15:00 w Katowicach. Zawody będą transmitowane na kanale organizatora, ale będzie je też można obejrzeć na żywo.

Wystąpią w nich zawodnicy uprawiający tzw. slopestyle MTB. Zawodnicy wystartują ze specjalnej platformy umieszczonej 22 metry nad ziemią, pokonując kolejno siedem różnych przeszkód, w tym 16-metrowy skok z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Trzydniową imprezę Red Bull Roof Ride rozpoczęła czwartkowa, zamknięta sesja treningowa. W piątek 20 sierpnia odbywają się przejazdy kwalifikacyjne, transmitowane na żywo od 15:00 na platformie Red Bull TV. Finały i konkurencja best trick, zaplanowane na sobotę 21 sierpnia, będą otwarte dla publiczności (500 widzów + dodatkowe 4500 po okazaniu certyfikatu zaszczepienia przeciwko Covid-19).

Harmonogram zawodów Red Bull Roof Ride:

Sobota, 21 sierpnia

 9:30-11:00 II i III runda kwalifikacji (z powodu silnego wiatru w piątek, finałowe rundy kwalifikacji z transmisją w Red Bull TV)

14:30 otwarcie bramek

15:00 finały (transmisja w Red Bull TV)

16:50 dekoracja zwycięzców

17:00 best trick (transmisja w Red Bull TV)

18:30 zakończenie imprezy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*