Reklama

Spotkania z autorami, wymiana książkowa i ponad 160 wystawców. Dzisiaj ruszają targi książki

Redakcja
Ponad 160 wystawców, książkowe premiery i spotkania z autorami. Między innymi takie atrakcje czekają na gości w trakcie kolejnej edycji targów książki w Katowicach. Wstęp jest bezpłatny.

Dzisiaj w Katowicach rozpoczną się targi książki. Przez trzy dni na gości Międzynarodowego Centrum Kongresowego będą czekały książkowe premiery i bestsellery, spotkania z autorami, warsztaty, dyskusje, wymiana książek oraz atrakcje dla dzieci. W programie są spotkania w ramach programu dla dzieci i młodzieży, strefy kryminału, strefy fantastyki i programu śląskiego. Swoje stoiska wystawi ponad 160 wydawców z całej Polski.  W ofercie znajdą się książki literatury pięknej, faktu, popularnonaukowej i naukowej, poradniki, albumy i komiksy. Wydawcy przygotowali ofertę dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Stoiska antykwariatów umożliwią uzupełnienie domowych bibliotek także o starsze tytuły.

Na trzech scenach jednocześnie odbywać się będą spotkania autorskie panele i debaty, a przy stoiskach będzie można zdobyć autografy twórców. W tym roku udział w Targach Książki w Katowicach zapowiedzieli m.in. Zbigniew Rokita, prof. Jerzy Bralczyk, Marek Krajewski, Katarzyna Bonda i Sylwia Chutnik. Zbigniew Rokita i Grzegorz Kulik opowiedzą o śląskim przekładzie książki „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Poza tym odbędą się spotkania i prezentacje ukraińskich wydawców, autorów i ich książek.

W programie dla najmłodszych i nieco starszych czytelników m.in. spotkanie z Waldemarem Cichoniem wokół książki „Witajcie w Wynalazkowie”. Na scenie zagoszczą także Sara i Wikuś wraz z rodzicami znani z kanału na You Tube „Zaczarowany świat Sary”. Na dzieci i młodzież czekają też warsztaty typograficzne czy rodzinne czytanie bajek. Przez cały weekend będzie też można wziąć udział w wymianę książkowej, której szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Targi w MCK potrwają od 4 do 6 listopada i będą czynne w piątek od 11.00 do 19.00, w sobotę w godz. 10.30-19.00, a w niedzielę między 10.30 a 17.00. Wstęp jest bezpłatny. Pełny program można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*