Reklama

Tłum ludzi przed Spodkiem podczas zawodów MTB. Na podium stanęło dwóch Polaków

Zdjęcia Bartek Woliński.

Redakcja
W sobotę po południu w Katowicach zakończyły się zawody Red Bull Roof Ride, które były częścią rowerowego Pucharu Świata w dyscyplinie Slopestyle MTB. Wystąpiło 28 zawodników, a wygrał Polak – Dawid Godziek.

Zawody rozpoczęły się w piątek od kwalifikacji. Do Katowic przyjechało z całego świata 28 zawodników, którzy prezentowali swoje umiejętności na torze zbudowanym częściowo na dachu MCK, a częściowo na placu przed Spodkiem. Takie usytuowanie trasy przejazdu umożliwiło oglądanie zawodników zarówno z MCK, jak i placu przed Spodkiem. A było co oglądać. Zawodnicy wykonywali takie ewolucje, że kibicom trudno było uwierzyć w to, że bezpiecznie lądują na dwóch kołach, choć oczywiście upadków też nie brakowało.

Bracia Godźkowie. Zdjęcie Marcin Kin.

Jednymi z faworytów imprezy byli Polacy, bracia Dawid i Szymon Godźkowie. Nie zawiedli. Ten pierwszy wygrał, drugi stanął na trzecim stopniu podium. Braci przedzielił Szwed Max Fredriksson. W finale wystąpiło 12 zawodników.

Zdjęcie Bartek Woliński.

Każdy z zakwalifikowanych do finału zawodników miał trzy okazje do zaprezentowania się. Jurorzy oceniali trudność trików, ich precyzję, wykonanie i to jak skomplikowany był cały przejazd. Po zawodach rozegrano też konkurencję Best Trick, w której zwyciężył Amerykanin Nicholi Rogatkin.


Tagi:

Komentarze

  1. Marcin 22 sierpnia, 2021 at 11:06 am - Reply

    Świetna impreza! Dziękujemy: )

  2. AA 22 sierpnia, 2021 at 12:18 am - Reply

    Super show

Dodaj komentarz

*
*