Reklama

Bar Galop startuje z koncertami. Na początek Artur Rojek i Tomek Makowiecki

Grzegorz Żądło
Artur Rojek i Kuba Sojka dzisiaj, Tomasz Makowiecki jutro. Bar Galop przy ul. Kościuszki w Katowicach rusza z cyklem letnich koncertów.

To miało być nowe centrum kultury w mieście i wygląda na to, że będzie. Dziś o godz. 18 oficjalnie otwiera się Galop. Właśnie o tej porze próbę przed koncertem rozpocznie Artur Rojek, który ma dać wieczorem półtoragodzinny koncert. Początek o 21. Po nim na scenę w specjalnie do tego przystosowanej ciężarówce wejdzie Kuba Sojka. W sobotę też dwa koncerty. Najpierw Tomek Makowiecki, a potem Czary Mary Koszmary i Ćmy. Jakie jeszcze koncerty odbędą się w Galopie? W lipcu (31) wystąpią Gooral i Stonkatank. Z kolei 1 sierpnia przy ul. Kościuszki 73 zagrają Jazzpospolita i Aladdin Killers. Dwa tygodnie później (14) odbędzie się koncert Much, a na zakończenie wakacji organizatorzy zaplanowali występ Searching For Calm. Wszystkie koncerty będą się zaczynać o godz. 21. Wstęp na nie jest wolny.

To jednak nie cała oferta Galopu. Odbyła się tu już projekcja jednego filmu („Get the picture”) w letnim kinie. Kolejne planowane są 30 lipca (21.30 „Watermark”), 20 sierpnia (21, „Dans un océan d’images”) i 17 września (20.30, „A Film About With Anders Petersen”).

W Galopie będą działać trzy bary na zewnątrz i dwa wewnątrz. – Szacujemy, że w jednym momencie na terenie Galopu i ogródka wokół będzie mogło przebywać ponad tysiąc osób – mówi Robert Orszulak z firmy John Lemon, która dzierżawi od miasta Galop. Dodaje, że przyszłotygodniowe koncerty będą się odbywać w specjalnych kontenerach.

O tym, jak doszło do tego, że John Lemon wynajął dawny Dom Służewca można przeczytać tutaj.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*