Reklama

AWF wycofała swój wniosek w sprawie budowy osiedla na stadionie przy ul. Kościuszi

Ł. K.
Mieszkańcy nie odpuszczają w sprawie ewentualnej budowy osiedla na terenie stadionu AWF. Tym razem zebrali prawie 5 tys. pod apelem do prezydenta Katowic. Chcą, żeby miasto uchwaliło plan zagospodarowania, a wcześniej zapytało ich o opinię. Z kolei AWF zmienia taktykę i wycofuje wniosek o warunki zabudowy.

Kolejne pismo w sprawie osiedla na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Kościuszki gotowe. Mieszkańcy pod koniec lutego przekazali petycję do prezydenta miasta, a teraz zebrali jeszcze więcej podpisów pod apelem. Temat sprzedaży działki AWF-u budzi od początku duże kontrowersje. Chodzi o teren stadionu lekkoatletycznego. Wniosek o warunki zabudowy dla działki przy ul. Kościuszki uczelnia złożyła w połowie lutego. Pozytywna decyzja urzędników oznaczałaby kolejny krok na drodze do możliwości zbudowania w tym miejscu siedmiu budynków o maksymalnie siedmiu kondygnacjach. Sprzedając stadion, katowicka AWF chciała zdobyć pieniądze na budowę nowego kompleksu sportowego pod nazwą Katowice Sports Valley, który ma powstać przy ul. Zgrzebnioka.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy złożyli petycję w sprawie osiedla na stadionie AWF. Rektor uczelni odpowiada

W tym tygodniu, podczas wtorkowego posiedzenia komisji rozwoju miasta, mieszkańcy po raz kolejny krytykowali ten pomysł. Zapowiedzieli też apel do prezydenta Marcina Krupy. “Wydawanie decyzji dla tak istotnych dla mieszkańców, historycznych i eksponowanych lokalizacji bez szerokich konsultacji społecznych jest w naszej ocenie działaniem lekceważącym wobec obywateli i niedopuszczalnym. Uważamy, że samorząd powinien dla tego obszaru i dla podobnych terenów inwestycyjnych tworzyć – w dialogu z mieszkańcami – miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego” – czytamy w piśmie, które podpisało prawie 5 tys. mieszkańców. Mieszkańcy domagają się sporządzenia planu zagospodarowania dla terenu stadionu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rektor AWF zapomniał, że nie jest w mieście sam, a ludzie to nie idioci [KOMENTARZ]

Wydaje się, że uczelnia zmienia taktykę pod wpływem tych protestów. Akademia Wychowania Fizycznego wycofała już wniosek o wydanie tzw. “wuzetki”. Uzasadnienie tej decyzji to zmiana harmonogramu prac i apele mieszkańców. Apel do prezydenta zostanie złożony o godz. 15.00 w najbliższy poniedziałek.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*