Reklama

AWF złożyła wniosek o wydanie warunków zabudowy dla osiedla na stadionie przy ul. Kościuszki

Łukasz Kądziołka
Akademia Wychowania Fizycznego chce jak najszybciej przygotować swój stadion do sprzedaży. Do miasta wpłynął wniosek, który ma umożliwić budowę osiedla przy ul. Kościuszki. Dokument okazał się niekompletny, a mieszkańcy przygotowują petycję do prezydenta miasta. W czwartek mają ją złożyć w urzędzie.

Katowicka Akademia Wychowania Fizycznego spieszy się z przygotowaniami terenu stadionu przy ul. Kościuszki pod budowę osiedla. O tej sprawie pisaliśmy w zeszłym tygodniu, a tego samego dnia do urzędu wpłynął wniosek AWF-u. Chodzi o uzyskanie warunków zabudowy, czyli tzw. wuzetki dla działki, na której znajduje się stadion. Zgodnie z zapowiedziami, AWF chce przygotować stadion dla inwestora. Ten, jeśli wniosek uczelni zostanie pozytywnie rozpatrzony, mógłby tu wybudować osiedle. Zamiast stadionu przy ul. Kościuszki byłoby 7 budynków mieszkalnych. Zgodnie z wnioskiem, ich maksymalna wysokość wyniosłaby 7 kondygnacji nadziemnych, co daje ok. 25 m wysokości. Ponadto obiekty miałyby jedną kondygnację podziemną przeznaczoną na parking, a na parterze znalazłyby się lokale usługowe. Główny dojazd do osiedla miałby zostać zlokalizowany od strony ul. Kościuszki, a mniejsze z ulic Astrów i Fiołków. Łącznie wnioskiem objęta jest powierzchnia ponad 26,6 tys. m kw.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jest protest przeciwko budowie osiedla na stadionie AWF

To wszystko w bliskim sąsiedztwie modernistycznych budynków i jednej z głównych arterii miasta. Planom AWF-u sprzeciwiają mieszkańcy tej części centrum Katowic. Trwa zbieranie podpisów pod petycją. W ciągu kilku dni podpisało ją ok. 1,5 tys osób. Mieszkańcy chcą, żeby miasto uchwaliło miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Zresztą urzędnicy przymierzali się do tego 5 lat temu, ale ostatecznie dokument nie został przygotowany.

Nawet uzyskanie przez AWF tzw. wuzetki nie przesądza sprawy. Uczelnia nie sprzeda stadionu, dopóki nie wybuduje nowego w rejonie ul. Zgrzebnioka.  Na razie wniosek uczelni jest niekompletny, więc miasto odesłało go z prośbą o uzupełnienie.


Tagi:

Komentarze

 1. obywatel 20 lutego, 2019 at 6:32 pm - Reply

  W 1920 roku powstal TS POGON KATOWICE ze stadionem.
  Wlasnie tym stadionem.
  Obok znajdowaly sie slynne Korty Tenisowe.
  AWF sklada wniosek o zezwolenie na zabudowe tego terenu pod osiedle mieszkaniowe.
  Korty im. jadwigi Jedrzejowskiej zaorano pod biurowiec.
  Od 5 lat miasto nie umie zabezpieczyc tego terenu, aby sluzyl dalej na sportowo.

Dodaj komentarz

*
*