Reklama

AWF Katowice sprzeda stadion przy ul. Kościuszki

Łukasz Kądziołka
Rektor katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego zapowiedział sprzedaż stadionu przy ul. Kościuszki. Wcześniej zmieniony zostanie charakter działki. Wszystko wskazuje na to, że obiekt sportowy otwarty dla mieszkańców zniknie z mapy Katowic.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej na AWF-ie zaprezentowane zostały plany dotyczące inwestycji w obiekty sportowe. Rektor uczelni zapowiedział budowę kompleksu pod nazwą „Katowice Sports Valley”. Jednocześnie prof. dr hab. Adam Zając zdradził jakie będą dalsze losy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Kościuszki. Uczelnia postanowiła, że może on zapewnić finansowanie kompleksu. – Stąd konieczność sprzedaży obecnego stadionu. Myślę, że teraz możemy troszeczkę bezpieczniej postępować dla realizacji dydaktyki i obecnego treningu. Gdybyśmy się pozbyli stadionu już, to nasi zawodnicy nie mieliby gdzie trenować – mówił rektor AWF. Najpierw uczelnia chce rozpocząć budowę lekkoatletycznego kompleksu, ale los stadionu jest już przesądzony. Zanim dojdzie do sprzedaży, AWF chce przekwalifikować działkę z rekreacyjnej na budowlaną po to, żeby podnieść cenę nieruchomości. Tak skomentował decyzję władz uczelni Marcin Krupa. – Pamiętajmy też, że za stadionem są byłe korty, które zostały rozebrane i przebudowane. Jest to teren prywatny. I jeszcze dalej mamy prokuraturę. Jeżeli cały ten teren się uwolni, może być to teren atrakcyjny dla przyszłych inwestycji, nawiązujących do charakteru zabudowań, które tam są – mówi prezydent. Jego zdaniem nie ma sensu utrzymywać tego stadionu, skoro powstanie nowy kompleks. – W przyszłości się zastanowimy, co z tym terenem zrobimy. Na razie trzeba zrealizować inwestycję, a dopiero po zrealizowaniu tej inwestycji będzie podejmowana decyzja – dodaje Krupa. Zgodnie z planami AWF-u stadion lekkoatletyczny, który wejdzie w skład nowego kompleksu, ma powstać do 2023 roku przy skrzyżowaniu ulic Zgrzebnioka i Kościuszki.


Tagi:

Komentarze

 1. OSW 17 października, 2018 at 12:02 am - Reply

  Teren kortów został „przebudowany”?! Został w sposób karygodny ZDEWASTOWANY! Zapraszam Pana prezydenta na wizję lokalną, żeby na własne, najwyraźniej niezorientowane, oczy zobaczył, jak miejsce z historią i tradycją stało się śmietnikiem i publicznym szaletem dla bezdomnych i menelowni. Szkoda, że prokuratura nie zajmuje się właśnie takimi sprawami, tym bardziej, że sąsiaduje z terenem kortów. Najlepiej wyburzcie wszystkie miejsca z tradycją i wybudujcie kolejny biurowiec albo hipermarket, wszak tylko takie placówki zdaniem urzędników zaspokajają potrzeby niewymagających mieszkańców. Płakać się chce.

 2. Zdzislaw Z. 16 października, 2018 at 5:47 pm - Reply

  Ależ,przecież to stadion z piękną historią: tutaj grała drużyna piłkarska Pogoni (Stal) Katowice,tutaj miał
  zakończenie jeden z etapów największego wyścigu kolarskiego dla amatorów,a mianowicie Wyścigu Pokoju (Tour de Paix),bodaj w 1949 roku,tu odbywały się wspaniałe zawody lekkoatletyczne (startowali,
  np.B.Lerczak-Sobbotowa,rekordzista świata w trójskoku (17,03m.) ,J.Schmidt,Sosgórnik w kuli,Biedowa
  w skoku w zwyż itd. Na kortach tenisowych (Baildonu) odbywały sie rokroczne międzynarodowe zawody,mistrzostwa międzynarodowe Polski w tenisie (startowali Skonecki (!),KLicis.Jędrzejowska (!).
  — I to miejsce sportu chcecie na amen zlikwidować i wybudować jakiś tam kolejny biurowiec albo chałupę kilku piętrową… Opamiętajcie się ,co zamierzacie !

 3. ginter 15 października, 2018 at 6:54 pm - Reply

  Kasa kasa kasa kasa. Ludzie w TYLE !!!!! Pamiętajmy przy urnie…..

Dodaj komentarz

*
*