Reklama

Autobusy dla Lwowa. Wiozą dary i już zostaną na wschodzie

Łukasz Kądziołka
Autobusy wyjadą do Lwowa. To będzie bardzo długi kurs kilkunastu pojazdów komunikacji miejskiej. Za wschodnią granicę pojadą wypełnione darami.

Miasta wysyłają autobusy za wschodnią granicę. PKM-y połączyły siły i odpowiadają na prośbę Lwowa. Mer miasta musiał część miejskich autobusów oddać armii. – Między innymi ze Lwowa pojechały autobusy komunikacji miejskiej. Po to, aby obsługiwać front i dowozić tam żołnierzy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. Dlatego po powrocie z Ukrainy o tych potrzebach poinformował władze innych miast. Szybko odpowiedziały Sosnowiec, Tychy, Jaworzno i metropolia.

PKM Katowice oddaje trzy mercedesy z 2008. Ich pojemność to 29 miejsc siedzących i 62 stojących. Najwięcej pojazdów przygotował PKM Tychy. To 6 autobusów marki MAZ oraz Solaris z 2013 roku, które były wycofywane z ruchu na przełomie lat 2020 i 2021 roku. Jeden autobus marki Mercedes do Ukrainy wysyła PKM Sosnowiec, a dwa Solarisy należący do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii PKM Świerklaniec. Na apel odpowiedziało także PKM Jaworzno. Autobusy marki Scania dotarły już do Lwowa. Wszystkie pojazdy jadą wypełnione darami. Są tam najpotrzebniejsze rzeczy, jak kosmetyki, chemia, żywność, koce itd.

Autobusy wszystkich PKM-ów wyjadą z Tychów w czwartek o godz. 5.00. Później, bo około 8.30, zaplanowano wyjazd specjalnie oklejonych na tę okazję pojazdów katowickiego PKM-u. Łącznie Lwów od miast woj. śląskiego otrzyma 15 miejskich autobusów.


Tagi:

Komentarze

  1. W. 24 marca, 2022 at 7:51 am - Reply

    Super! Brawo

Dodaj komentarz

*
*