Reklama

Atak kiboli Ruchu Chorzów na Burowcu. Wyskoczyli z samochodu i pobili trzech młodych mężczyzn

Grzegorz Żądło
Kibolski atak na ul. Hallera w Burowcu. We wtorek wieczorem z dwóch lub trzech samochodów wyskoczyło około 10 mężczyzn w kominiarkach. Zaczęli gonić trzech młodych chłopaków. Kiedy ich dopadli, bili ich pięściami i kopali. Potem uciekli. Policja zabezpiecza nagrania z monitoringu.

Wszystko działo się na ul. Hallera. To ulica, która prowadzi z al. Roździeńskiego w kierunku Szopienic. Trzech młodych mężczyzn szło do kolegi, który w piwnicy urządził sobie siłownię. W pewnym momencie zatrzymały się przy nich dwa lub trzy samochody. Wysiadło z nich około 10 mężczyzn w kominiarkach na twarzy. Zaczęli krzyczeć i gonić chłopaków. Kiedy dopadli nastolatków, zaczęli ich bić i kopać, również w głowę. – Jednego przewrócili i okładali. Mojego syna też, chociaż zasłonił się rękami. Drugiego kolegę syna, takiego bardzo drobnego chłopaka, bili we czterech. Kopali go w klatkę piersiową, tak że prawie stracił przytomność. Do mojego syna powiedzieli jeszcze: pokaż mordę, bo zrobił gardę, żeby się zasłonić od ciosów. Kiedy odsłonił twarz, zostawili go i odjechali – opowiada nam matka jednego z napadniętych. Dodaje, że sprawcy namalowali na ścianie budynku literę R, czyli symbol Ruchu Chorzów. – W tej okolicy regularnie dochodzi do bójek kibiców GKS-u i Ruchu. Ale mój syn i jego koledzy nie są żadnymi szalikowcami. To normalni chłopcy, którzy szli do kolegi. Tamci może kogoś szukali, a przy okazji postanowili pobić innych ludzi.

Policja potwierdza, że przyjęła zgłoszenie o pobiciu. – Sprawą zajmują się policjanci z wydziału zwalczania przestępczości pseudokibiców. Zabezpieczane są nagrania z monitoringu – mówi podkom. Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowy KMP w Katowicach. Dodaje, że kibole dopytywali napadniętych czy kibicują GKS-owi i kazali im wykrzykiwać wulgaryzmy na katowicki klub. Jednak matka jednego z pobitych zaprzecza, że do czegoś takiego doszło. Opowiada za to, że podobne napady to w Burowcu niemal codzienność. – Sama byłam świadkiem i słyszałam co najmniej o kilkunastu takich akcjach. Kiedyś szłam do sklepu, kiedy nagle z samochodu z przyciemnianymi szybami ktoś zaczął strzelać. Nie wiem czy była to prawdziwa amunicja, ale szyby w sklepie poleciały. To wygląda jak wojna gangów. Boimy się, że ktoś w końcu zginie, bo ci ludzie nie mają skrupułów.

Mieszkanka Burowca wspomina też, że kibole wyskakują z maczetami albo równie groźnymi narzędziami. – Wygląda to jak maczuga. Kawałek kija, do którego przymocowany jest łańcuch z drewnianą kulą z wbitymi gwoździami. Łatwo się domyślić co może się stać, kiedy ktoś zostanie zaatakowany czymś takim. Coraz bardziej obawiamy się tu mieszkać. Urząd miasta chyba nie widzi co się tu dzieje. Może więcej kamer monitoringu mogłoby pomóc w poprawie sytuacji.


Tagi:

Komentarze

 1. Stefan 4 lutego, 2022 at 5:16 am - Reply

  GTA Pato Kato

 2. Kora 3 lutego, 2022 at 11:27 pm - Reply

  A mieszańcy Chorzowa muszą g…ą jeszcze stadion nowy wybudować i pożyczki na wieczne nieoddanie dać ! Gańba!

 3. Loki 2 lutego, 2022 at 8:26 pm - Reply

  A policja i straż miejska grzeją dupy w galeriach handlowych. Pieniądze zamiast wydawać na bezpieczeństwo mieszkańców urząd miasta wydaje ogromne pieniądze na bezsensowną walkę z srovidem

 4. Ktos 2 lutego, 2022 at 8:24 pm - Reply

  Policja i straż miejska zamiast patrolować ulice biega jak głupki za nasze pieniądze i wyłapuje pseudo przestępców którzy nie noszą szmat na ryju w sklepach. Jest to tylko i wyłącznie wina policji, straży miejskiej a przede wszystkim urzędu miasta który w ogóle nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Jeszcze trochę i to policja z urzędnikami dostanie wpier….. od ludzi

 5. Er 2 lutego, 2022 at 7:13 pm - Reply

  Krupa udaje jak zawsze że to takie cudowne miasto !!!! To jest miasto jeden wielkiej patologii !!! Co roku niestety mamy czołówkę jeżeli chodzi o przestępstwa !!!!!

  • patryk 3 lutego, 2022 at 11:43 am Reply

   Pomyliło ci się z Sosnowcem.

 6. Piotr 2 lutego, 2022 at 6:29 pm - Reply

  Ludzie czego wy o oczekujecie od tych zuchów z SM/monitoringu ??
  Przecież oni nawet nie widzą wandali demolujących fortepian w centrum miasta !!
  W nocy przy pustych ulicach, dorwaliby ich dosłownie w 2-3 minuty !!
  Rozpoczną działania i mogą się spocić…. 😉
  Śmiać się czy płakać nad tym co tolerują ludzie z UM itd.

Dodaj komentarz

*
*