W dniach 23-25 września w Katowicach odbędzie się Kongres Nowej Mobilności. To wydarzenie, którego celem jest promowanie najnowszych trendów w zakresie zrównoważonego transportu. Przy okazji, swoją premierę będzie miało w Katowicach kilkanaście elektrycznych pojazdów osobowych i ciężarowych. Na wydarzenie można zarejestrować się za darmo.
Pierwszego dnia (23 września) Toyota zaprezentuje cztery nowości: Urban Cruiser, lifting modelu bZ4x wraz z wersją Touring oraz nowe C-HR+. Volkswagen pokaże ID.CROSS CONCEPT oraz e-Transportera, a Nissan nową generację Micry
W drugim dniu będzie miała miejsce premiera elektrycznej betoniarki Volvo Trucks. Z kolei STAG EV zaprezentuje premierowo ładowarkę do ładowania samochodów elektrycznych. Również EVB wraz ze ScreenCharge pokażą swoje rozwiązanie infrastrukturalne, które będzie jeszcze bardziej dopasowane do tkanki miejskiej.

Ponadto będzie można zobaczyć premiery targowe: GAC Aion V, GAC Hyptec HT, Geely EX5, Alpine A290 czy elektryczne pojazdy, wśród których są m.in. Tesla Cybertruck, Xiaomi SU7 czy Mazda 6e.
Zainteresowani będą mogli premierowo odbyć jazdy testowe takimi modelami jak: Mazda 6e, Audi A6 e-tron czy Nissan Interstar.
Program KNM 2025 opiera się na sześciu ścieżkach tematycznych, adresujących kluczowe wyzwania transformacji transportu, energetyki, gospodarki i urbanistyki: Clean Transport, Urban Innovation, Sustainable Growth, Infrastructure & Investments, Climate Policy, Life Quality & Health. Ponadto, w ramach Kongresu Nowej Mobilności odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. Forum Mobilności Rowerowej, Forum Pojazdów Zautomatyzowanych i Autonomicznych, New Mobility Security Forum, Urban Air Mobility Week, Driving Sustainable Aviation.
Program Kongresu Nowej Mobilności zawiera ponad 250 punktów. Wśród najciekawszych paneli znalazły się:
Jak wziąć udział w kongresie?
Udział w kongresie jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja akredytacyjna na stronie wydarzenia. Rejestracja na miejscu rozpoczyna się o 9:00, a pierwszego dnia program startuje o 10:30.
Kongres Nowej Mobilności 2025 odbędzie się 23-25 września 2025 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. To już szósta edycja wydarzenia, która w tym roku zapowiada się rekordowo pod każdym względem. Na 10 scenach wystąpi ponad 400 prelegentów, a Strefa EXPO obejmie przestrzeń 12 tys. m2.
Organizatorem Kongresu Nowej Mobilności jest Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności (PSNM). Portal Katowice24.info objął patronatem to wydarzenie.
Więcej informacji i rejestracja: www.kongresnowejmobilni.pl.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze