Reklama

Na początku grudnia będą kolejne zmiany dla kierowców na S86 w rejonie IKEA

Na początku grudnia po raz kolejny ma się zmienić organizacja ruchu w rejonie budowanego wiaduktu w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino nad drogą S86. Ma to być ostatnia zmiana w trakcie tej inwestycji, której zakończenie planowane jest w połowie grudnia.

Zwężenie S86 w rejonie przebudowanego wiaduktu mocno daje się we znaki kierowcom, którzy nie tylko jadą do Katowic, ale też tym, którzy przejeżdżają przez miasto tranzytem. Bywają dni, że korki, zwłaszcza od strony Sosnowca, mają kilka kilometrów. Wszystko wskazuje jednak na to, że to już ostatnie dni utrudnień.

Obecnie ruch odbywa się przy wyłączeniu tzw. pasów szybkich na obu jezdniach S86. - Na początku grudnia planowana jest zmiana, ograniczone zostaną pasy wolne S86 na obu jezdniach i otwarte pasy szybkie. Ruch pojazdów na obiekcie planowany jest do przywrócenia w połowie grudnia. Wykonawca deklaruje dotrzymanie terminu. Musimy jednak brać pod uwagę aktualne, bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne, które mogą utrudnić planowane zakończenie inwestycji - informuje Marcin Twardysko, rzecznik prasowy GDDKiA w Katowicach.

Reklama

Na i przy wiadukcie trwają już ostatnie prace. Wykonawca zajmuje się jeszcze dojściami i dojazdami do obiektu (chodniki, ścieżka rowerowa) oraz pracami pod obiektami (skarpy, ciągi piesze, schody).

Zgodnie z umową, cała inwestycja powinna być gotowa do 15 grudnia.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/11/2025 19:51
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Niecierpliwy - niezalogowany 2025-11-30 13:24:14

    Jak długo jeszcze PKP ciągnie te inwestycję na kilku odcinkach na raz blokując cała aglomerację,korki nerwy już dość tego,a włodarze miast wyrazili na to zgodę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • gość 2025-12-01 08:32:33

    ta inwestycja nie jest realizowana przez PKP tylko przez GDKiA.

    • Zgłoś wpis
  • Timi - niezalogowany 2025-12-01 10:39:12

    hahaha mistrz! nawet nie wie do czego się przyczepia

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości