Reklama

Kolejny agresywny kierowca stanie przed sądem. Dzięki nagraniu z samochodowej kamerki

Zajeżdżał drogę innemu kierowcy i stworzył zagrożenie na drodze. 56-letni kierowca tira odpowie przed sądem za swoje zachowanie na DK nr 78 w Tarnowskich Górach. Dzięki nagraniu z wideorejestratora, policjanci go namierzyli.

Nagranie trafiło na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Widać na nim jak kierowca ciężarówki najpierw wymusza pierwszeństwo wjeżdżając na rondo, a potem zatrzymuje się i gestykuluje w kierunku kierowcy, któremu zajechał drogę. Po chwili zjeżdża do zatoki autobusowej, a kiedy nadjeżdża kierowca osobówki, ponownie zajeżdża mu drogę. Tym razem do kolizji zabrakło kilkunastu, może kilkudziesięciu centymetrów.

https://slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/35/35-742684.mp4

 Za dwukrotne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na konto kierowcy ciężarówki trafi 20 punktów, a sąd może wymierzyć mu karę nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

Reklama

Policja przypomina, że wszelkie zachowania typu: jazda „na zderzaku”, błyskanie światłami drogowymi, trąbienie, zajeżdżanie drogi, nagłe hamowanie, wulgarne gesty czy pokrzykiwania są nie tylko niedozwolone, ale mogą prowadzić do kolizji i wypadków.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Maciej_Bn - niezalogowany 2023-01-26 14:51:12

    Wspomniane trąbienie bywa naturalną metodą komunikowania między kierowcami. W niektórych częściach miasta nie da się żyć, bo co chwilę słychać wzajemne pouczanie się i odpyskowanie przy pomocy klaksonu. W dzień i w nocy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości