Nadmiar cukru w diecie prowadzi do nadwagi i otyłości, a także przyczynia się do wielu chorób, w tym zaburzeń krążenia czy cukrzycy. O tym, jak zapobiegać chorobom, i jak postępować już w tracie ich trwania, będzie można porozmawiać z przedstawicielami Fundacji Europejska Klinika Cukrzycy. Będzie też można wykonać badania poziomu cukru we krwi.
Firma Synexus przeprowadzać będzie bezpłatne badania kontrolne, w tym pomiar ciśnienia czy wskaźnika BMI.
Dzień Otwarty w Śląskim OW NFZ wesprze również Śląski Oddział Wojewódzki Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, który udostępni liczne materiały informacyjne.
Przy okazji będzie można również odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz śląską kartę ubezpieczenia zdrowotnego, złożyć wniosek na zaopatrzenie w środki pomocnicze oraz przedmioty ortopedyczne, złożyć wniosek o objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym.
Dzień otwarty potrwa od godz. 9 do 14.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze