Agnieszka Jaszkaniec, rzecznik prasowy Katowickich Wodociągów S.A., mówi, że problemy mogą mieć przede wszystkim piesi. - Prace będą prowadzone głównie na chodnikach. Ograniczenia ruchu nie będą też dotyczyć całego odcinka jednocześnie, bo remontować go będziemy fragmentami. Dodatkowo w rejonie skrzyżowania Krakowskiej i Lwowskiej zastosowana zostanie technologia mikrotunelingu, która pozwoli zminimalizować utrudnienia - mówi Jaszkaniec. Zapewnia, że o ograniczeniach w ruchu spółka będzie informować na bieżąco.
Oprócz tego możliwe będą przerwy w dostawach wody.
Remont sieci kanalizacyjnej będzie polegał na zastąpieniu obecnego kanału o średnicy 400 mm na kanałem o średnicy 800 mm. Materiał, z którego będą wykonane rury ma być wytrzymalszy niż obecny. Biegnące wzdłuż Krakowskiej dwie sieci wodociągowe zostaną połączone w jedną, również zrobioną z mocniejszych materiałów.
Koszt inwestycji to ok. 3,5 mln złotych. Roboty wykonywane będą przez konsorcjum firm zewnętrznych na zlecenie Katowickich Wodociągów S.A.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze