Reklama

Apartamentowiec wyrośnie w Bogucicach. Sprzedaż mieszkań ruszyła

Łukasz Kądziołka
Nowoczesne mieszkania powstaną w Bogucicach. Pomiędzy starą zabudową dzielnicy pojawi się apartamentowiec. Na dużą część mieszkań już znaleźli się chętni.

Jeszcze nie ruszyła budowa, ale już część mieszkań w nowej inwestycji w Bogucicach zostało zarezerwowanych. Metropolitan Home powstanie na terenie pomiędzy ulicami Piotra, Kowalską i Ścigały. Apartamentowiec ma wyrosnąć na dwóch niewielkich działkach. Na jednej z nich w zeszłym roku inwestor wyburzył już i tak przeznaczony do rozbiórki familok. Nieużytek położony bardzo blisko zwartej zabudowy ulicy Markiefki jeszcze w tym roku zamieni się w plac budowy.

Na pięciu kondygnacjach zlokalizowane zostaną lokale o powierzchni od 25 m kw. do 74,5 m kw. Najwięcej zaplanowano mieszkań do 30 m kw. Wszystkie, nawet najmniejsze mieszkania, będą wyposażone w balkony lub tarasy. Poza tym w całym budynku ogrzewanie będzie wyłącznie podłogowe i apartamenty będą miały duże, panoramiczne przeszklenia. Projekt przewiduje też inne ekologiczne rozwiązania, jak oświetlenie led czy gromadzenie deszczówki w zbiornikach retencyjnych. Miałaby ona być ponownie wykorzystywana na przykład do spłukiwania wody w toaletach. W inwestycji będą wykorzystywane głównie szkło, surowy beton, granity płomieniowane, naturalne drewno impregnowane i stal nierdzewna.

Łącznie na tyłach bloku przy ul. Ścigały 28-34 ma powstać ok. 60 mieszkań. Na cześć z nich znaleźli się już chętni. Dojazd do Metropolitan Home będzie poprowadzony od dwóch stron. Jeden ulicą Kowalską, a drugi ulicą Piotra.

Pod 4-piętrowym budynkiem inwestor zaplanował dwie kondygnacje podziemne, gdzie przyszli mieszkańcy mieliby parkować swoje samochody. Jednak podziemna część inwestycji spółki Home Construction & Design Sp. z o.o. stoi jeszcze pod znakiem zapytania. Podczas dyskusji nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie Tomasz May, prezes spółki, prosił o zmiany w zapisach. Obecne uniemożliwiają mu budowanie miejsc postojowych pod ziemią. – Będziemy mieli mieszkania z panoramicznymi oknami, a mieszkańcy będą patrzyli z góry na samochody – mówił May. Miejsc parkingowych ma być więcej niż mieszkań. Ponadto pod ziemią znalazłyby się rowerownia i komórki lokatorskie. Na razie ten plan może nie dojść do skutku, bo jest sprzeczny z założeniami studium. Inwestor spotka się w tej sprawie z urzędnikami i złoży uwagi do planu. Chce uniknąć budowania miejsc parkingowych na powierzchni.

Zgodnie z planem, inwestycja Home Construction & Design, miała już pod koniec 2019 roku uzyskać pozwolenie na budowę. Jednak procedura ta przedłuży się ze względu na instalację wodociągów przebiegającą przez działkę dewelopera. Inwestor planuje wbicie pierwszej łopaty na 4 kwartał tego roku. Realizacja apartamentowca ma potrwać ok. 2 lat.


Tagi:

Komentarze

 1. Informator 28 stycznia, 2021 at 12:14 pm - Reply

  Bardzo ładnie i nowoczesnie wyglądają te mieszkania muszę przyznać. Oby więcej takich inwestycji w naszym mieście! 🙂

 2. Krzysztof 14 marca, 2020 at 9:31 pm - Reply

  Nie zazdrość – blisko Centrum a okolica się sama wyczyści z patoli tak jak było na Opolskiej. Jedynie trochę małe za tą cenę.

 3. A 1 marca, 2020 at 12:30 pm - Reply

  Dom za 150000 postawiłeś w Mikołowie z działką no ciekawe… Powiedz gdzie postawie dwa..

  Szkoda że nie napisali, że “developer” chce zmniejszyć odstęp między jego “apartamentowcem” a familokami/blokami do 5 metrów – złożył już stosowny wniosek w UM.

 4. mbbm 13 lutego, 2020 at 8:39 pm - Reply

  30 mieszkań poniżej 30m? Toż to jakaś inwestycja pod najem na doby czy godziny a nie apartamentowiec 🙂

 5. Doradca 13 lutego, 2020 at 2:23 pm - Reply

  Pięknie, nowocześnie, tego właśnie nasze miasto potrzebuje.
  Trzymamy kciuki!

 6. Paweł Skobar 13 lutego, 2020 at 9:36 am - Reply

  To ten sam developer co ‘męczy’ się już kolejny rok z Kostuchna Park i wyrzuca śmieci z budowy sąsiadom obok? Jeśli tak, to trzymałbym się od zakupu mieszkania w tej lokalizacji z daleeeeeeka.

  • Wojtek 13 lutego, 2020 at 7:23 pm Reply

   Tak, to ten developer! W Mysłowicach już ma dwa lata opóźnienia! Miała być druga droga dojazdowa i nie będzie.
   Musiałbym tu użyć naprawdę ostrych słów i napisać elaborat ale wszystko w swoim czasie. Pewnie jest dużo więcej osób niezadowolonych. Takie sprawy i opinie muszą ujrzeć światło dzienne! Tymczasem odradzam!!! Omijać szerokim łukiem!!!

   • The Bille 20 lutego, 2020 at 5:25 am Reply

    30 m2 plus garaz za ile 200000 czy tam 300000 pln gratuluje, dom 125 m2 w mikolowie za polowe tej kwoty postawilem brawo wy!

 7. Ss 12 lutego, 2020 at 6:57 pm - Reply

  Wszystko pieknie tylko dzielnica zla he he ciekawe kto to tam kupi okolice to ekip alkocholowa !!!

Dodaj komentarz

*
*