Reklama

2 tys. osób przebiegnie przez Katowice. Będą utrudnienia

Redakcja
Zbliża się Bieg Bohaterów. Nawet około 2 tys. osób pokona trasę przebiegającą głównie ulicami Katowic. Trzeba przygotować się na utrudnienia.

Kolejna, trzecia edycja Biegu Bohaterów odbędzie się 2 maja. To impreza biegowa organizowana z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Około 2 tys. uczestników wyruszy o godz. 17.30 sprzed Pomnika Powstańców Śląskich do Parku Śląskiego. Metę zlokalizowano przy bramie głównej zoo. Biegacze pokonają trasę o długości 4,2 km. Ze względu na duże zainteresowanie, przygotowano dodatkową pulę pakietów startowych, które będzie można nabyć w biurze zawodów w Muzeum Śląskim 1 maja (w godz. 16.00 – 19.00) i 2 maja (w godz. 11.00 – 16.00). Więcej informacji TUTAJ.

W Katowicach trasa będzie przebiegała od ronda im. gen. J. Ziętka, ulicami: Chorzowską, Stęślickiego, Krzyżową, Bukową i Złotą. W związku z imprezą, konieczne są zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Zamknięcie ulic, którymi poprowadzono trasę Biegu Bohaterów, ma nastąpić w godzinach 17.00-18.30. Ruch ma być przywracany zaraz po przebiegnięciu ostatnich biegaczy. Szczegóły utrudnień poniżej.

W godz. 16.15-18.30. zablokowana zostanie al. Wojciecha Korfantego (od ul. Moniuszki do ronda im. gen. Ziętka). W godz. 17.10-18.30 zamknięte zostaną ulice: Chorzowska (jezdnia północna w kierunku Chorzowa – od ronda do ul. Ściegiennego), Ściegiennego, Krzyżową, Bukowa, Złota (od ul. Bukowej do ul. Sportowej).

Utrudnienia dotyczą też pasażerów komunikacji miejskiej. Jak informuje ZTM, zmiany w godz. 16.00-18.30 dotyczą prawie 40 linii autobusowych.

Dla zminimalizowania utrudnień uruchomione zostaną tymczasowe przystanki, a pojazdy będą korzystały z objazdów. Szczegóły TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. […] odbędą się dwa biegi. O Biegu Bohaterów i utrudnieniach z nim związanych pisaliśmy więcej TUTAJ. Jednak to nie jedyna biegowa impreza. Drugą organizuje Tauron w Katowickim Parku Leśnym. W […]

Dodaj komentarz

*
*