Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie ciepły, choć już nie upalny weekend. W sobotę i niedzielę temperatura może wynieść 20 stopni Celsjusza. Nie powinno padać. Zapraszamy na przegląd wydarzeń weekendu.

SOBOTA

Dni polsko-czeskie w Bibliotece, MBP Katowice

Pierwsze z cyklu wydarzeń, które odbywają się co roku. Raz w Katowicach, a raz w Ostrawie. Na początek zaplanowania kiermasz w filii nr 14 przy ul. Piastów 20. Będzie można kupić na nim książki antykwaryczne czeskich i czechosłowackich autorów. Czytelnicy znajdą tu m.in. przewodniki i wydawnictwa dotyczące czeskiej kultury. Kiermasz będzie czynny od 9 do 14. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Marsz i Piknik Powstańców Śląskich, pl. Sejmu Śląskiego 

To ma być największą manifestacja narodowców w tym roku. Najpierw będzie marsz, a następnie odbędzie się impreza w parku Powstańców Śląskich. Będzie piknik i zabawy dla dzieci. Początek o godz. 15. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Zlot food trucków, Rynek

Kolejna okazja do tego, żeby zjeść coś na mieście. Rynek Smaków potrwa cały weekend. Przed Skarbkiem zaparkuje ponad 20 samochodów z jedzeniem. Więcej TUTAJ.

Złombol na wystawie 100 Lat Motoryzacji w Polsce, Walcownia Cynku

Zgodnie z zapowiedzią, podczas wystawy motoryzacyjnej pojawiają się dodatkowe atrakcje. To jedna z nich. Przez cały weekend będzie można poznać ideę Złombolu i porozmawiać z uczestnikami słynnego rajdu. Jednak przede wszystkim do Szopienic przyjadą samochodu, które brały udział w imprezie i przejechaly tysiace kilometrów na kilku kontynentach. Pojawia się wyłącznie pojazdy wyprodukowane w Polsce. Godziny otwarcia wystawy i ceny biletów pozostają bez zmian. Więcej o wystawie TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij