Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Dla niektórych to początek bardzo długiego weekendu, dla innych po prostu dwa dni wolne od pracy. Wszyscy, którzy zostają w mieście, nie powinni narzekać. Ma być bardzo ciepło i słonecznie.

SOBOTA

Siejemy Łąkę Centralną

Mieszkańcy zasieją nową łąkę w centrum Katowic. To pierwsza z kilku zaplanowanych na ten rok akcji. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł się zaangażować w stworzenie nowego zielonego skwerku na mapie Katowic. Będzie to też okazja do udziału w warsztatach. Udział w wydarzeniu jest darmowy, a sianie rozpocznie się o godz. 11. Więcej TUTAJ.

Spotkanie z Robertem Muchą, Walcownia Cynku

Zwycięzca legendarnego rajdu opowie o swoim rajdowym doświadczeniu. M.in. o tym jak zdobył tytuł mistrza świata w Monte Carlo jadąc Fiatem 125p. To atrakcja nie tylko dla fanów rajdu. Na spotkanie wstęp będą miały osoby z kupionym biletem na wystawę „100 lat motoryzacji w Polsce”. Rozpoczęcie o godz. 11. Więcej TUTAJ.

xxanaxx, P23

Młody, ale znany duet wystąpi w postindustrialnej przestrzeni Fabryki Porcelany. Trasa koncertowa pod nazwą „Ciepło Tour” to nowa wersja xxanaxxu. W akustycznym wydaniu i 7-osobowym składzie. Bilety kosztują od 32 zł 50 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Katowice-Ostrava na Kole, Dolina Trzech Stawów 

Polsko-czeski peleton przejedzie przez granicę i pokona 100-kilometrową trasę. To 3. edycja rekreacyjnego rajdu do miasta partnerskiego Katowic. Sto osób będzie miało na przejazd ok. 5-6 godz. Trasa będzie biegła w całości drogami asfaltowymi i będzie zabezpieczana przez policję. Rowerzyści wyruszą z Doliny Trzech Stawów (obok Kempingu 215) ok. godz. 8.15. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*