Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ostatni weekend kalendarzowego lata zapowiada się raczej chłodno i deszczowo. Wiele z wydarzeń tego weekendu odbędzie się pod dachem. Będzie można spróbować wegańskich pyszności w Szybie Wilson lub obejrzeć filmy z klasyki kina. Zapraszamy do sprawdzenia co dzieje się “na mieście”.

SOBOTA

Śląski Targ Nocny, Fabryka Porcelany

Wraz z końcem lata, kończy się cykl nocnych imprez w Fabryce Porcelany. Ostatnia impreza to po raz kolejny stand up i tańce do wczesnych godzin porannych. Wystąpią m.in. Novika & Mr. Lex oraz  Lilly Hates Rose. Więcej TUTAJ.

Nightskating Katowice

To będzie przedostatnia okazja do wspólnego przejazdu na rolkach ulicami Katowic. Trasa pobiegnie przez Dolinę Trzech Stawów. W sumie rolkarze przejadą 18 km.

I Dni Załęża

Impreza ruszyła w piątek. jednak najwięcej atrakcji zaplanowano na sobotę. Odbędzie się korowód pojazdów zrobionych z byle czego. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone. Do wygrania m. in. rowery, rolki i bilety wstępu do wesołego miasteczka oraz aquaparku. Nie zabraknie koncertów. Na scenie wystąpi m.in. Marcin Wyrostek. Więcej informacji TUTAJ.

NIEDZIELA

Piękny dzień na sprzątanie Alp, Park Wełnowiecki

Alpy w Katowicach to tak naprawdę hałda, która znajduje się obok Parku Wełnowieckiego. Chociaż to popularne wśród mieszkańców miejsce do spacerów, to teren jest zaniedbany. Przede wszystkim przez samych mieszkańców. Pełno tam śmieci pozostawionych przez ludzi. Są miejsca, które wyglądają jak małe wysypiska. Organizowana przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty akcja sprzątania ma temu zaradzić. Każdy chętny dostanie do reki worki i rękawiczki. Cała akcja zakończy się małym poczęstunkiem z grilla. Zbiórka o godzinie 12 przed wejściem do Parku Wełnowieckiego. Więcej TUTAJ.

Wege Festival i Babski Targ, Galeria Szyb Wilson

Burgery, zapiekanki i kebaby kojarzą się z mięsem. Jednak tym razem będzie można spróbować ich w wersji warzywnej. Kuchni wege na różne sposoby będzie można spróbować przez cały dzień w Galerii Szyb Wilson. Oprócz tego pojawią się wystawcy z ubraniami bez dodatków skóry i futra. Ma być też spory wybór naturalnych kosmetyków. To tylko jedna część wydarzenia w szybie. W tym samym czasie odbędzie się Babski Targ. Porady specjalistów dotyczące urody, oferty salonów spa i biżuteria. Takie atrakcje czekają na panie. Obydwa wydarzenia rozpoczną się o godzinie 12 i potrwają do 19. Wstęp wolny. Więcej informacji o wydarzeniach TUTAJ i TUTAJ.

Blues na Mariackiej

Kolejna edycja bluesowej imprezy na Mariackiej. W niedzielny wieczór będzie można posłuchać Śląskiej Grupy Bluesowej z Agnieszką Łapką, Krzysztofa Głucha, Jana Gałacha, Michała Kielaka. Grzegorza Kapołki i innych. Początek o godzinie 17. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

CAŁY WEEKEND

Jarmark urodzinowy oraz Festiwal Wina i Sera, Rynek

Specjalna urodzinowa edycja jarmarku na Rynku ruszyła na początku tygodnia. Dzień później dołączyli też wystawcy ze swoimi serami i winami. Można kupić butelkę lub napić się grzanego wina na miejscu. Poza tym są stoiska z rękodziełem, biżuterią, ręcznie malowanymi ubraniami i inne. Dodatkowo na weekend przygotowano miejsce z grami w wersji XXL. Na scenie wystąpią młodzi artyści, a pod palmami odbędzie się kolejna potańcówka. Salsy, bachaty i kizomby będzie można się nauczyć w sobotę od godziny 17. Więcej TUTAJ.

Kino mistrzów w kinie Kosmos

Dwóch reżyserów, którzy zapisali się w historii kina, na trzy dni zagości w repertuarze kina Kosmos. Będzie można obejrzeć filmy z klasyki kina. W sobotę film Michelangelo Antonioniego pt. “Powiększenie”, a w niedzielę obraz Ingmara Bergamana pt. “Wakacje z Moniką”. Ostatni film cyklu zostanie wyświetlony w poniedziałek. Wydarzenie to propozycja dla miłośników kina lub osób, które chcą powrócić do filmów sprzed lat. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*