Reklama

Galeria Katowicka zamontowała kamery w męskiej toalecie, bo spotykali się w niej homoseksualiści

Galeria Katowicka.

Grzegorz Żądło

W SCC, podobnie jak w GK, geje wybierają jedną konkretną toaletę: dzisiaj ok 17:20 wc przy H&M SCC/jest ktos chetny na spotkanie dzis w SSC ok 18.30?;) chetnie spotkam sie ze szczuplym mlodziakiem ;p mysle ze najlepiej przy h&m/Dzis scc albo galeria?:) okolo 16? – to tylko kilka wpisów z ostatnich miesięcy (pisownia oczywiście oryginalna).

Jak mówi dyrektor SCC Monika Paszkowska, do tej pory w tym centrum nikt nikogo na gorącym uczynku nie złapał. – Nigdy żaden z klientów nie zgłaszał zdarzeń tego typu. Również obsługa toalet oraz ochrona nie zgłaszała takiego problemu. W naszym centrum, przez ponad 10 lat działalności, wypracowaliśmy system monitoringu toalet pozwalający na skuteczne eliminowanie zdarzeń patologicznych. Ponad 2 lata temu zamontowaliśmy kamery w korytarzach do toalet – wyjaśnia dyrektor SCC. – Bezpieczeństwo i komfort naszych klientów są dla nas priorytetowe i dlatego z całą stanowczością nie zgadzamy się na żadne zachowania patologiczne, do których mogłoby dojść w naszym centrum. Działamy prewencyjnie – cały czas udoskonalamy system monitoringu i ochrony tak, aby do takich zdarzeń nie dochodziło.

Dyrektor SCC dodaje, że w niektórych toaletach kamery zamontowane są również w częściach umywalkowych, ale w żadnej nie ma ich nad pisuarami. W reakcji na nasze informacje, dyrekcja SCC poinformowała o zwiększeniu częstotliwości kontroli części kabinowych oraz patroli ochrony przy toaletach.

Problemu w swoim centrum handlowym nie widzi za to dyrekcja Supersamu. Mimo że obiekt przy Piotra Skargi również bardzo często wskazywany jest na forach jako miejsce spotkań homoseksualistów. – Słyszeliśmy o tym procederze w innych katowickich galeriach. Nas on nie dotyczy – mówi stanowczo Grażyna Morawiec, dyrektor DH Supersam. – Nasza ochrona jest czujna i regularnie patroluje toalety pod katem weryfikacji czystości, sprawności urządzeń i wyeliminowania osób niepożądanych tj. bezdomnych i narkomanów. Tak skutecznie monitorowane toalety nie stanowią ustronnego i przyjaznego miejsca na jakiekolwiek schadzki – przekonuje dyrektor.

Innego zdania są jednak homoseksualiści. To wpisy sprzed kilku miesięcy: Czwartek 13:00 Supersam Wc-1. Młodych kolesi na (…)/Dzis 16:30 supersam +1?/Ja dzisiaj – wtorek tez bede w SuperSam +1 i taki sprzed kilku dni: Supersam WTOREK 12:00 kibelek na +1 (pisownia oryginalna).

Kiedy do opisywanych przez nas zachowań dochodzi w ogólnie dostępnej toalecie centrum handlowego, nie można udawać, że wszystko jest w porządku. Z takiego założenia wyszli w Galerii Katowickiej. – Odwiedzają nas różni ludzie, różnej narodowości, wyznań i preferencji seksualnych również. Nie przeszkadza nam to, bo my klientów w żaden sposób nie oceniamy. Nie przeszkadza nam to do momentu, w którym klienci popełniają wykroczenia lub łamią prawo albo wpływają na komfort korzystania z galerii przez innych. To jest ten moment, w którym interweniujemy – uzasadnia Dawid Prymas.

Wygląda na to, że interwencja w tym centrum handlowym może okazać się skuteczna.

Podziel się informacją:


Komentarze

 1. Nostradamus Kwiecień 10, 2018 at 1:00 am - Odpowiedz

  Oho, stado gejków w nararciu widzę… Róbcie sobie co chcecie – ale w domu, hotelach czy klubach, ale nie w toaletach, bando zboczeńców. U heteryków spotkania w toaletach to jakiś margines. Natomiast ogólnie wiadomo, ze to domena homosi. Wystarczy poczytać fora. Nawet na ogólnodyskusyjnych forach widziałem to ich umawianie się na seks w toaletach… Obrzydliwcy.

 2. KOSZUTKA.EU Sierpień 8, 2017 at 6:48 pm - Odpowiedz

  Spotkania heteroseksualistów nie wzbudzały niczyjego podejrzenia…

  • aanonia Kwiecień 10, 2018 at 1:06 am Odpowiedz

   A jak hetero mieliby niby się tam spotykać? Przecież dorosła kobieta nie wejdzie do męskiej, a dorosły facet do damskiej, pomyśl czasem „geniuszu”.

 3. Gejczarodziej Maj 6, 2017 at 1:18 pm - Odpowiedz

  Wszystkich zainteresowanych zapraszam do Katowic na ul. Ludwika 45 , tam można bez kamer sobie poużywać …

 4. Kanzel Kwiecień 19, 2017 at 2:14 am - Odpowiedz

  Wydaje mi się że pan redaktor zapomniał ze nie tylko geje maja taką fantazje żeby robic to gdzie popadnie heterycy tez nie sa lepsi wystarczy wejść chociazby na datezone.com (dawna sexfotke) albo czat na Onecie a tam jest pelno postow i ogloszen ze pan szuka pani albo odwrotnie na seks w aucie na parkingu czy w wyżej wymienionych toaletach i takie zachowania powinny być potępiane bez względu na to czy robili to w kiblu geje czy para heteroseksualna. A te kamery to już lekka przesada żeby spowodu kilku „napalencow” nie mieć prywatności w kabinie dla ogółu? dla mnie nie pojęte

 5. babcia Kiepska Marzec 4, 2017 at 12:39 pm - Odpowiedz

  Nic mnie nie obchodzi czyjaś orientacja i to co robi z inną dorosłą osobą o ile odbywa się to za obopólną zgodą, ale te zachowania to czysta patologia i przestroga, żeby nie puszczać dzieci samych do toalety. Powinni po prostu dawać mandaty w odczuwalnej wysokości, żeby uderzyło po kieszeni. Swoją drogą ciekawe co by na to powiedział Sz.P.Biedroń?

 6. Santi Wrzesień 30, 2016 at 12:51 pm - Odpowiedz

  Wystarczyłoby, aby ochrona zwiększyła uwagę na tego typu incydenty. Montowanie kamer to nie jest chyba dobry pomysł.

 7. Slawek Sierpień 22, 2016 at 8:34 pm - Odpowiedz

  Precz z heterykami!!!

  • Stan Maj 7, 2017 at 12:54 pm Odpowiedz

   I słusznie Sławku

 8. Karol Sierpień 22, 2016 at 5:45 pm - Odpowiedz

  Ochrona chce sobie tanie porno oglądać w toaletach nie ma prawa. Być kamer tak samo jak w przebieralniach gdyby kobieta która zobaczyła coś bo nie wiadomo nawet co jak robi to chłopak Z dziewczyną ciekawe czy by też tak zareagowała

 9. Peter Sierpień 21, 2016 at 10:11 pm - Odpowiedz

  Facet, te kamery są tam już co najmniej rok. Sensacja, że ho ho.
  Czy ktoś skomentuje heteroseksualne pary śliniące się na każdym kroku między regałami w sklepach?
  Znam strony o charakterze erotycznym i są tam też heteroseksualne ekscesy w kiblach, garderobach… ale oczywiście tylko homo są źli. Na stos z nimi.

 10. Przemek Sierpień 20, 2016 at 9:01 am - Odpowiedz

  Zawsze chętnie czytałem ten portal, dużo jest o infrastrukturze, inwestycjach. Jednakże po tym artykule trochę mnie mocno odrzuciło. Zupełnie niepotrzebne poruszony temat, pachnie sensacją typu SuperExpress, Fakt czy Pudelek!

  Mam nadzieję, że wrócą artykuły o rozwoju miasta 🙂

 11. Radek Sierpień 15, 2016 at 4:14 am - Odpowiedz

  Temat marginalny, rozdmuchany, efekt jest taki że nie będę tam chodził na zakupy, tak jak wiele innych osób. Po co ma ktoś podglądać moje siku, a pewnie jest kilka innych „udogodnień”.

 12. Przemo Sierpień 13, 2016 at 5:58 pm - Odpowiedz

  Pani Dyrektor Scc jak zawsze kłamie ! nic się nie zmieniła
  Miałem nie miłą sytuację w toalecie tego oto centrum. Natomiast gdy poszedłem do punktów info aby złożyć skargę to co usłyszałem od Pani tam siedzącej „rozłożyło mnie na łopatki”, gdy opisałem całą sytuacje to otrzymałem odp: cytuje: „znowu!, to już któryś raz w tym miesiącu”. Myślałem że padnę dosłownie .
  Stwierdziłem że nie zoostawie tego tak więc napisałem do Pani dyrektor co ma zamiar z tym problemem zrobić dostałem jedynie przeprosiny i brak odpowiedzi na moje pytanie, więc napisałem kolejnego maila z tym samym zapytaniem oraz z pytaniem co jeśli trafiło by na dziecko? Do dziś nie mam odpowiedzi (minęły 3 miesiące!)

 13. mmknks Sierpień 3, 2016 at 8:36 pm - Odpowiedz

  Pytanie. Dlaczego montujecie kamery nad pisuarami czy w kabinach wc w toalecie galerii, przeciez ja mam prawo do anonimowosci czy godnego traktowania. Czy na monitoringu oglada i rejestruje ochrona proces sikania czy srania kazdemu klientowi toalety? Robicie zblizenia czy macie szerokokątną, obrotową kamerę z duzym zoomem? To jest niezgodne z prawami i jest to krzywdzenie ludzi kulturalnych. To ze garstka zrobila takie wybryki wy mscicie sie na wszystkich?

 14. Taki Sobie Sierpień 2, 2016 at 6:38 pm - Odpowiedz

  Co za gej wpadł na ten pomysł?!

  • piotr Sierpień 4, 2016 at 9:08 pm Odpowiedz

   dobre pytanie tak już było 100 lat temu

 15. Piotr Sierpień 2, 2016 at 5:58 pm - Odpowiedz

  Nic nowego. Kiedyś dworzec i toalety publiczne teraz centra handlowe i galerie a kluby gejowskie są puste i geje wstydzą się do nich wchodzić.

  • cała prawda Sierpień 2, 2016 at 11:22 pm Odpowiedz

   Bo kolesie, którzy umawiają się w tych toaletach, to żadni geje, tylko znudzeni, często zakompleksieni i zakamuflowani BI, którzy najczęściej są w regularnych związkach/małżeństwach hetero. Niepogodzeni sami ze sobą I z tym kim są, szukają takich okazji i tanich mocnych wrażeń. Taka jest smutna prawda. Oszukują samych siebie i swoich najbliższych.

   • Gosc6788 Październik 27, 2017 at 8:22 pm Odpowiedz

    Cala calutka prawda…. smutne.

 16. Maksiu Sierpień 2, 2016 at 10:02 am - Odpowiedz

  Szkoda, że zostało to zauważone dopiero kiedy to homoseksualiści robią takie rzeczy bo najwyraźniej w świecie hetrosekusalnym jest to niezauważalne 😉

 17. CycekJanetJackson Sierpień 1, 2016 at 7:58 pm - Odpowiedz

  A co z zachowaniami heteroseksualnymi? W kobiecych toaletach w MacDonaldach często można zauważyć zużyte prezerwatywy. Tam też powinno się zamontować kamery

  • Maksiu Sierpień 2, 2016 at 10:07 am Odpowiedz

   Znam to nawet bardzo dobrze z praktyki xp

 18. Krzysiek Sierpień 1, 2016 at 6:58 pm - Odpowiedz

  Widać, że pana Grzegorza Żądło BARDZO kręci ta sprawa. Hehehehehhe Normalnych ludzi nie kręci to, że ktoś, gdzieś, z kimś.
  Nie widzę powodu do pisania tekstów w aurze skandalu. Raczej smutno mi, że mamy ciągle takie społeczeństwo, w którym geje nie mogą tak po prostu w domku tego robić.

  • Daga Sierpień 2, 2016 at 8:55 am Odpowiedz

   Kręci go? Weź się zastanów co piszesz. Ja dziękuję za ten artykuł. Nie wiedziałam, że takie coś się dzieje a moi synowie są na tyle duzi, że sami korzystają z toalety i na tyle mali, żeby zboczeńców tam nie oglądać.

  • Grzegorz Żądło Sierpień 1, 2016 at 7:39 pm Odpowiedz

   Niech pan jeszcze raz przeczyta tekst i znajdzie w nim fragment dotyczący tego, że „geje nie mogą tak po prostu w domku tego robić”. Nie znalazł pan? Hmmm, jaka szkoda. Może dlatego, że nic takiego tam nie ma. Jest za to opis patologii, która nie powinna mieć miejsca w publicznej toalecie.

   • Chłodny Sting Sierpień 8, 2016 at 8:35 pm Odpowiedz

    Szanowny Panie Redaktorze,
    Nie mam nic do Pana, że Pan o tym napisał. Ale dlaczego W TEJ FORMIE?! Wyczuwam u Pana niezdrową fascynację tym tematem – wręcz misję, która Pana ogarnęła! Bardzo skrupulatnie podszedł Pan do tego tematu. Bym rzekł żartobliwie, że zbadał go Pan dogłębnie. Dziennikarze TVN24 i GW skorzystali z okazji i zamilkli o powodach montażu tych kamer, szkoda, że Pan postąpił inaczej. Zresztą… proszę pisać. Nie mam nic przeciwko (nawet jak „przypadkiem” robi się szczujnia na gejów), ale nie rozumiem po co nurzał się Pan w gejowskich forach i (co gorsza!) cytował je w tym artykule? Jakie to miało znaczenie dla tej informacji? Te wszystkie szczegóły o „waleniu”, „szczupłych młodziakach”, itd. Zaznaczył Pan za to bardzo skrupulatnie, że na to forum trafił, bo pokierował Pana informator (dobrze, że się Pan odciął od tego forum grubą kreską, bo jeszcze by jakieś odium na Pana spadło!). Jeszcze lepiej byłoby w ogóle nie cytować, a zamiast tego streścić w bardziej przystępnej formie, o czym geje rozprawiają. Niech Pan zachowa trochę klasy, nawet jeśli to portal internetowy, a nie ogólnopolska gazeta. Wnioskując z Pana odpowiedzi na komentarz internauty, w której to wspomniał Pan o „patologii” dochodzę do wniosku, że pisząc ten tekst kierował się Pan jakąś misją. Misją uchronienia czytelników przed złem tego świata. Jak to mawiał klasyk: „zawsze zostawiaj takie niedomówienie. Więcej inteligientnie.” Życzę Panu mniej misji, a więcej chłodnej głowy i klasy podczas pisania tekstów obyczajowych w przyszłości. I proszę się nie obrażać na komentarze internautów.

    • Joee Wrzesień 25, 2017 at 12:11 pm Odpowiedz

     A ja bardzo cieszę się, że zostało napisane to przez Redaktora Żądło tak właśnie, z cytatami! Nie miałam pojęcia do tej pory, że patologia umawia się w ten sposób a mój syn może zetknąć się z taką sytuacją w publicznej toalecie!

    • Grzegorz Żądło Sierpień 8, 2016 at 9:16 pm Odpowiedz

     Pana opinia, do której ma Pan prawo. Natomiast jedną nieprawdziwą informację muszę sprostować: dziennikarze GW i TVN24 nie napisali/powiedzieli o powodach montażu kamer, bo ich nie znali. Po prostu. Szczegóły z forum internetowego zostały przedstawione, żeby pokazać z jaką patologią mamy do czynienia. Sądząc po większości komentarzy i opinii, które do mnie docierają, dobrze że ten tekst powstał.

 19. Marcin Sierpień 1, 2016 at 2:01 pm - Odpowiedz

  ” Tylko u nas ” sensacyjny wyraz tego artykułu, jakby doszło tam co najmniej do gwałtu na nieletnim. Na dworcu PKP i okolicach od zawsze bytowały tam takie osoby więc nic nowego. Owszem takie nieobyczajne zachowania w miejscach publicznych są niedopuszczalne i podlegają karze, ale zakładanie kamer bo niby spanikowana mamuśka zrobiła awanturę jest zwykłym pójściem na łatwiznę i być może PR zagraniem że ” coś robimy w tej sprawie”. Generalnie powinny być tam częstsze wizyty ochrony i w razie ekscesów winna być konsekwentnie wzywana policja celem ukarania sprawców, myślę że oduczyłoby to zainteresowanych, tymczasem kamery godzą w dobra osobiste ( prawo do intymności) ludzi korzystających z tych ubikacji zgodnie z ich przeznaczeniem.
  Mamuśka tymczasem z małym synkiem powinna iść do damskiej toalety, gdzie są tylko kabiny, albowiem ze specyfiki męskiej wynika że jest tam też część pisuarowa i dorosła kobieta która w tej części krąży wywołuje co najmniej dyskomfort u korzystających.

  • Daga Sierpień 2, 2016 at 8:51 am Odpowiedz

   Zgadzam się, że matka powinna pójsć z dzueckiem do damskiej toalety. Jednak w tym konkretnym przypadku dobrze, że się tam znalazla. Pomyśl trochę co by było gdyby na taka scene natknelo sie dziecko np. 7 letnie, które już do toalety uczęszcza samo?? To jest obrzydliwe!! I niech geje nie twierdza, że są w porządku. Są zboczeni i umawiają się na seks z przygodnymi osobami. Normalni ludzie nie robia tego byle gdzie i byle z kim.

   • thuka Sierpień 2, 2016 at 12:53 pm Odpowiedz

    „Są zboczeni i umawiają się na seks z przygodnymi osobami. Normalni ludzie nie robia tego byle gdzie i byle z kim.”
    Wcale XDDDDDDD

 20. N Sierpień 1, 2016 at 10:13 am - Odpowiedz

  Jestem gejem i potępiam takie zachowania. Przestrzeń publiczna jest dla wszystkich, co nie oznacza samych przywilejów, lecz także ograniczenia. A prawda jest taka, że większość tych facetów ma możliwość umawiania się gdzie indziej (w domu, hotelu, saunie gejowskiej, klubie z darkroomami), a i tak idą w miejsce publiczne, bo podnieca ich, że ktoś to zobaczy. Takie skrzywienia seksualności płyną z nadużywania pornografii, która daje złudzenie, że można się zabawić wszędzie. Wywołuje to faktyczną patologię – nie liczy się już po prostu seks, ale wyłącznie seks w miejscu publicznym. Założę się, że potem w normalnej sytuacji, w sypialni, nie są w stanie nic zrobić, bo brakuje „dreszczyku emocji”. Podsumowując: robią syf w galeriach, kastrują się psychicznie no i oczywiście robią czarny PR całej mniejszości. Egoizm i krótkowzroczność.

 21. Domin Sierpień 1, 2016 at 10:05 am - Odpowiedz

  W zasadzie to gdzie tu skandal? Ludzie robią różne rzeczy. Często robię zakupy w scc czy gk i nigdy nic takiego nie zauważyłem. Za to często widziałem jak bezdomni w silesii myją się w umywalkach. Zresztą żebractwo w silesii to chyba największa bolączka. Przy każdym wyjściu żebrusy, w kawiarni się siedzi to łażą i tylko łapy wyciągają, nie można spokojnie posiedzieć. Na ławce pod hom4you często siedzi para, która pociąga winiacza z butelki po fancie. Częstym bywalcem jest też leciwy dziadek – bezdomny, który przysypia na ławce, ochrona macha ręką, a ludzie go zaczepiają, czy wszystko ok. Widziałem go kilkanaście razy. A jeszcze a propo współżycia- raz widziałem wyrzuconą prezerwatywę w kosztu w męskim WCcie w Silesii, dlatego strasznie współczuję sprzątaczkom, które tam wybierają śmieci z koszy gołymi rękami bez rękawiczek i chyba to jest większy problem.

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij