Reklama

Galeria Katowicka zamontowała kamery w męskiej toalecie, bo spotykali się w niej homoseksualiści

Galeria Katowicka.

Grzegorz Żądło
TYLKO U NAS Regularnie umawiają się na seks w męskich toaletach. Nie tylko w Galerii Katowickiej, ale też w Silesia City Center i Supersamie. Homoseksualiści na swoich forach wymieniają się informacjami gdzie najlepiej spotkać się w Katowicach. Jedno z takich spotkań zobaczył mały chłopiec. To przesądziło sprawę. Zarząd Galerii Katowickiej postanowił utrudnić gejom schadzki. W toalecie pojawiły się kamery.

O tym, że męska toaleta w GK jest monitorowana, kilka tygodni temu napisała katowicka Gazeta Wyborcza, do której zgłosił się jeden z klientów centrum. Jednak ani dziennikarze GW, ani telewizji TVN24, która też podjęła temat, nie dotarli do prawdziwych powodów decyzji o montażu kamer. My ujawniamy je jako pierwsi i jedyni.

Zarząd GK zdecydował się na taki krok, żeby uniemożliwić gejom uprawianie seksu w toalecie – mówi nasz informator. Druga osoba, która też zna kulisy tej sprawy, dodaje, że czarę goryczy przelało wydarzenie sprzed kilku miesięcy. – Do męskiej toalety weszła matka z małym synem, który zobaczył coś czego nie powinien. Kobieta zrobiła awanturę. Stąd pomysł na kamery – mówi drugi informator.

Co dokładnie zobaczył chłopiec, nie wiadomo. Dyrekcja Galerii Katowickiej nie chce o tym mówić. Potwierdza jednak nasze ustalenia. – Rzeczywiście, był pewien incydent. Mieliśmy klienta, który zrelacjonował sytuację w toalecie. Nie mieliśmy na to żadnych dowodów, ale daliśmy wiarę w to co mówił. Z racji obyczajowego charakteru incydentu, nie będę się jednak odnosił do szczegółów tego zdarzenia – mówi Dawid Prymas, dyrektor marketingu i PR Galerii Katowickiej.

Jaki dokładnie był charakter tego „incydentu” można się domyślać. Na gejowskich forach, które wskazał nam jeden z informatorów, homoseksualiści piszą prosto z mostu. To często wulgarne wpisy, dlatego nie będziemy ich cytować w całości. „W lutym byłem w Katowicach w nowej Galerii Katowickiej koło dworca pkp, na II p. jest toaleta gdzie można spotkać kolesi, miałem fajne (…) 🙂 Ale na ochronę trzeba uważać bo wpada. Jestem ciekaw czy to miejsce się utrzyma bo dla czekających na przesiadkę to możliwość miłego spędzenia czasu na … 🙂 (pisownia oryginalna – przyp. red.). Inny wpis: Bede jutro w galer katowickiej miedzy 14 30 a 16. zapraszam na walenie konia wspolne i oral. bedzie ktos ???? (pisownia oryginalna)

I jeszcze jeden: Ja też dzisiaj będę w galerii katowickiej obok Reserved około 13 kabina przy ścianie po lewej stronie zapukaj 4 razy i powiedz „kurde zajęte” wtedy wrota się otworzą 😀 szukam maks 30 lat którzy dadzą do (…) ! 🙂 oczywiście zdrowie i chigiena wymaganie priorytetowo ! 🙂 (pisownia oryginalna).

Grafika Facebook

Właśnie toaleta przy sklepie Reserved Kids jest miejscem, które upodobali sobie geje. Ktoś zrobił nawet niewielką dziurkę w ściance oddzielającej kabiny. Prawdopodobnie do podglądania. Dziury już nie ma. Jest za to kamera, która swoim zasięgiem obejmuje przestrzeń przed kabinami i pisuary. Co ciekawe, monitoring jest tylko w toalecie na drugim piętrze, czyli w tej, którą najczęściej na swoich formach wskazują geje. – Zaczęliśmy działać wiele miesięcy temu, kamera była krokiem ostatecznym. Wcześniej były kontrole pracowników umundurowanych i cywilnych. Stały nadzór stał się odczuwalny. Mam nadzieję, że ten proceder wyhamował albo zupełnie zniknął – mówi Dawid Prymas.

Rzeczywiście, w ostatnich tygodniach liczba ofert spotkania w GK znacząca zmalała. Jeden z użytkowników forum gejowskiego przyznaje, że wpływ na to ma monitorowanie toalety. „Od kiedy zawisła kamerka nad drzwiami, forum (…) ucichło, gdzie teraz walicie??”.

Geje najprawdopodobniej przenieśli się do innych centrów handlowych, przy czym w Silesia City Center umawiali się od dawna. Niedawno doszedł też Supersam (jak z tym problemem radzą sobie w tych centrach handlowych czytaj na kolejnej stronie).


Tagi:

Komentarze

 1. Agnel 8 grudnia, 2019 at 9:00 am - Reply

  to co ja zobaczyłam przerosło mnie …Przebrane Dwie Panie Bankowe prostytutki przechadzające się z dwiema szarymi papierowymi torbami widać że odurzone bo nikt normalny się tak nie zachowuje w galerii katowice ciągły do toalety publicznej faceta …facet się bronił nie chciał iść…. pytam się gdzie tam jest jakaś ochrona dlaczego strażacy dopuszczają do nierzadów i sami biorą w tym udzial czego przykladem jest kozioł ofiarny …kurestwo w centrach handlowych narkomania kwitnie a ochrona nie reaguje posiadam liczne informacje na tem temat gdzyż sama obserwowałam to środowisko jednym zdaniem patologia sięgająca dna i 10 metrów mułu …a strażaków ochroniarzy zwolnić dyscyplinarnie aby nie zapraszali pań do pomieszczeń socjalnych galerii i nie udostępniali pomieszczeń dla matek z dziećmi porażka panowie

 2. Adrian 17 września, 2018 at 11:19 am - Reply

  Szkoda, że nie ma nagłówków „Katolicki kierowca potrącił ateistkę” albo „Heteroseksualny kibol pobił homoseksualnego kolegę”. Głupi artykuł o pierdołach. Po pierwsze: co to kogo obchodzi? Po drugie: dlaczego podkreśla się orientację seksualną tych osób? Po trzecie: po kiego grzyba autor wchodzi na jakieś fora i przytacza posty jakichś ludzi? Heteroseksualiści nie uprawiają seksu w miejscach publicznych? Mało to koleżanek opowiadało mi jak jakiś facet masturbował się na ich widok? Mało to jest seksu w przymierzalniach, parkach, na plażach (co akurat nie dotyczny naszego regionu). Żenada. Ten wpis powinien zostać usunięty, zanim ktoś, może ja, was pozwie.

 3. Nostradamus 10 kwietnia, 2018 at 1:00 am - Reply

  Oho, stado gejków w nararciu widzę… Róbcie sobie co chcecie – ale w domu, hotelach czy klubach, ale nie w toaletach, bando zboczeńców. U heteryków spotkania w toaletach to jakiś margines. Natomiast ogólnie wiadomo, ze to domena homosi. Wystarczy poczytać fora. Nawet na ogólnodyskusyjnych forach widziałem to ich umawianie się na seks w toaletach… Obrzydliwcy.

 4. KOSZUTKA.EU 8 sierpnia, 2017 at 6:48 pm - Reply

  Spotkania heteroseksualistów nie wzbudzały niczyjego podejrzenia…

  • aanonia 10 kwietnia, 2018 at 1:06 am Reply

   A jak hetero mieliby niby się tam spotykać? Przecież dorosła kobieta nie wejdzie do męskiej, a dorosły facet do damskiej, pomyśl czasem „geniuszu”.

   • Adrian 17 września, 2018 at 11:20 am Reply

    żebyś się nie zdziwiła.

 5. Gejczarodziej 6 maja, 2017 at 1:18 pm - Reply

  Wszystkich zainteresowanych zapraszam do Katowic na ul. Ludwika 45 , tam można bez kamer sobie poużywać …

 6. Kanzel 19 kwietnia, 2017 at 2:14 am - Reply

  Wydaje mi się że pan redaktor zapomniał ze nie tylko geje maja taką fantazje żeby robic to gdzie popadnie heterycy tez nie sa lepsi wystarczy wejść chociazby na datezone.com (dawna sexfotke) albo czat na Onecie a tam jest pelno postow i ogloszen ze pan szuka pani albo odwrotnie na seks w aucie na parkingu czy w wyżej wymienionych toaletach i takie zachowania powinny być potępiane bez względu na to czy robili to w kiblu geje czy para heteroseksualna. A te kamery to już lekka przesada żeby spowodu kilku „napalencow” nie mieć prywatności w kabinie dla ogółu? dla mnie nie pojęte

 7. babcia Kiepska 4 marca, 2017 at 12:39 pm - Reply

  Nic mnie nie obchodzi czyjaś orientacja i to co robi z inną dorosłą osobą o ile odbywa się to za obopólną zgodą, ale te zachowania to czysta patologia i przestroga, żeby nie puszczać dzieci samych do toalety. Powinni po prostu dawać mandaty w odczuwalnej wysokości, żeby uderzyło po kieszeni. Swoją drogą ciekawe co by na to powiedział Sz.P.Biedroń?

 8. Santi 30 września, 2016 at 12:51 pm - Reply

  Wystarczyłoby, aby ochrona zwiększyła uwagę na tego typu incydenty. Montowanie kamer to nie jest chyba dobry pomysł.

 9. Slawek 22 sierpnia, 2016 at 8:34 pm - Reply

  Precz z heterykami!!!

  • Stan 7 maja, 2017 at 12:54 pm Reply

   I słusznie Sławku

 10. Karol 22 sierpnia, 2016 at 5:45 pm - Reply

  Ochrona chce sobie tanie porno oglądać w toaletach nie ma prawa. Być kamer tak samo jak w przebieralniach gdyby kobieta która zobaczyła coś bo nie wiadomo nawet co jak robi to chłopak Z dziewczyną ciekawe czy by też tak zareagowała

 11. Peter 21 sierpnia, 2016 at 10:11 pm - Reply

  Facet, te kamery są tam już co najmniej rok. Sensacja, że ho ho.
  Czy ktoś skomentuje heteroseksualne pary śliniące się na każdym kroku między regałami w sklepach?
  Znam strony o charakterze erotycznym i są tam też heteroseksualne ekscesy w kiblach, garderobach… ale oczywiście tylko homo są źli. Na stos z nimi.

 12. Przemek 20 sierpnia, 2016 at 9:01 am - Reply

  Zawsze chętnie czytałem ten portal, dużo jest o infrastrukturze, inwestycjach. Jednakże po tym artykule trochę mnie mocno odrzuciło. Zupełnie niepotrzebne poruszony temat, pachnie sensacją typu SuperExpress, Fakt czy Pudelek!

  Mam nadzieję, że wrócą artykuły o rozwoju miasta 🙂

  • Grzegorz Żądło 20 sierpnia, 2016 at 9:05 am Reply

   Artykuły o rozwoju miasta nie muszą wracać, bo nigdy nie zniknęły.

   • Agnel 8 grudnia, 2019 at 6:41 pm Reply

    Dobrze że Pan podjoł ten temat bo i służby mundurowe też korzystały z ich usług i ja tych Panów znam .. warto jeszcze raz to nagłośnić i zacznijmy od panów mundurowych którzy swoje potrzeby załatwiali w pomieszczeniach socjalnych galerii handlowych z dwiema przebranymi paniami bankowymi na czele

   • Przemek 20 sierpnia, 2016 at 9:08 am Reply

    🙂

 13. Radek 15 sierpnia, 2016 at 4:14 am - Reply

  Temat marginalny, rozdmuchany, efekt jest taki że nie będę tam chodził na zakupy, tak jak wiele innych osób. Po co ma ktoś podglądać moje siku, a pewnie jest kilka innych „udogodnień”.

 14. Przemo 13 sierpnia, 2016 at 5:58 pm - Reply

  Pani Dyrektor Scc jak zawsze kłamie ! nic się nie zmieniła
  Miałem nie miłą sytuację w toalecie tego oto centrum. Natomiast gdy poszedłem do punktów info aby złożyć skargę to co usłyszałem od Pani tam siedzącej „rozłożyło mnie na łopatki”, gdy opisałem całą sytuacje to otrzymałem odp: cytuje: „znowu!, to już któryś raz w tym miesiącu”. Myślałem że padnę dosłownie .
  Stwierdziłem że nie zoostawie tego tak więc napisałem do Pani dyrektor co ma zamiar z tym problemem zrobić dostałem jedynie przeprosiny i brak odpowiedzi na moje pytanie, więc napisałem kolejnego maila z tym samym zapytaniem oraz z pytaniem co jeśli trafiło by na dziecko? Do dziś nie mam odpowiedzi (minęły 3 miesiące!)

 15. mmknks 3 sierpnia, 2016 at 8:36 pm - Reply

  Pytanie. Dlaczego montujecie kamery nad pisuarami czy w kabinach wc w toalecie galerii, przeciez ja mam prawo do anonimowosci czy godnego traktowania. Czy na monitoringu oglada i rejestruje ochrona proces sikania czy srania kazdemu klientowi toalety? Robicie zblizenia czy macie szerokokątną, obrotową kamerę z duzym zoomem? To jest niezgodne z prawami i jest to krzywdzenie ludzi kulturalnych. To ze garstka zrobila takie wybryki wy mscicie sie na wszystkich?

 16. Taki Sobie 2 sierpnia, 2016 at 6:38 pm - Reply

  Co za gej wpadł na ten pomysł?!

  • piotr 4 sierpnia, 2016 at 9:08 pm Reply

   dobre pytanie tak już było 100 lat temu

 17. Piotr 2 sierpnia, 2016 at 5:58 pm - Reply

  Nic nowego. Kiedyś dworzec i toalety publiczne teraz centra handlowe i galerie a kluby gejowskie są puste i geje wstydzą się do nich wchodzić.

  • cała prawda 2 sierpnia, 2016 at 11:22 pm Reply

   Bo kolesie, którzy umawiają się w tych toaletach, to żadni geje, tylko znudzeni, często zakompleksieni i zakamuflowani BI, którzy najczęściej są w regularnych związkach/małżeństwach hetero. Niepogodzeni sami ze sobą I z tym kim są, szukają takich okazji i tanich mocnych wrażeń. Taka jest smutna prawda. Oszukują samych siebie i swoich najbliższych.

   • Gosc6788 27 października, 2017 at 8:22 pm Reply

    Cala calutka prawda…. smutne.

 18. Maksiu 2 sierpnia, 2016 at 10:02 am - Reply

  Szkoda, że zostało to zauważone dopiero kiedy to homoseksualiści robią takie rzeczy bo najwyraźniej w świecie hetrosekusalnym jest to niezauważalne 😉

 19. CycekJanetJackson 1 sierpnia, 2016 at 7:58 pm - Reply

  A co z zachowaniami heteroseksualnymi? W kobiecych toaletach w MacDonaldach często można zauważyć zużyte prezerwatywy. Tam też powinno się zamontować kamery

  • Maksiu 2 sierpnia, 2016 at 10:07 am Reply

   Znam to nawet bardzo dobrze z praktyki xp

 20. Krzysiek 1 sierpnia, 2016 at 6:58 pm - Reply

  Widać, że pana Grzegorza Żądło BARDZO kręci ta sprawa. Hehehehehhe Normalnych ludzi nie kręci to, że ktoś, gdzieś, z kimś.
  Nie widzę powodu do pisania tekstów w aurze skandalu. Raczej smutno mi, że mamy ciągle takie społeczeństwo, w którym geje nie mogą tak po prostu w domku tego robić.

  • Daga 2 sierpnia, 2016 at 8:55 am Reply

   Kręci go? Weź się zastanów co piszesz. Ja dziękuję za ten artykuł. Nie wiedziałam, że takie coś się dzieje a moi synowie są na tyle duzi, że sami korzystają z toalety i na tyle mali, żeby zboczeńców tam nie oglądać.

  • Grzegorz Żądło 1 sierpnia, 2016 at 7:39 pm Reply

   Niech pan jeszcze raz przeczyta tekst i znajdzie w nim fragment dotyczący tego, że „geje nie mogą tak po prostu w domku tego robić”. Nie znalazł pan? Hmmm, jaka szkoda. Może dlatego, że nic takiego tam nie ma. Jest za to opis patologii, która nie powinna mieć miejsca w publicznej toalecie.

   • Chłodny Sting 8 sierpnia, 2016 at 8:35 pm Reply

    Szanowny Panie Redaktorze,
    Nie mam nic do Pana, że Pan o tym napisał. Ale dlaczego W TEJ FORMIE?! Wyczuwam u Pana niezdrową fascynację tym tematem – wręcz misję, która Pana ogarnęła! Bardzo skrupulatnie podszedł Pan do tego tematu. Bym rzekł żartobliwie, że zbadał go Pan dogłębnie. Dziennikarze TVN24 i GW skorzystali z okazji i zamilkli o powodach montażu tych kamer, szkoda, że Pan postąpił inaczej. Zresztą… proszę pisać. Nie mam nic przeciwko (nawet jak „przypadkiem” robi się szczujnia na gejów), ale nie rozumiem po co nurzał się Pan w gejowskich forach i (co gorsza!) cytował je w tym artykule? Jakie to miało znaczenie dla tej informacji? Te wszystkie szczegóły o „waleniu”, „szczupłych młodziakach”, itd. Zaznaczył Pan za to bardzo skrupulatnie, że na to forum trafił, bo pokierował Pana informator (dobrze, że się Pan odciął od tego forum grubą kreską, bo jeszcze by jakieś odium na Pana spadło!). Jeszcze lepiej byłoby w ogóle nie cytować, a zamiast tego streścić w bardziej przystępnej formie, o czym geje rozprawiają. Niech Pan zachowa trochę klasy, nawet jeśli to portal internetowy, a nie ogólnopolska gazeta. Wnioskując z Pana odpowiedzi na komentarz internauty, w której to wspomniał Pan o „patologii” dochodzę do wniosku, że pisząc ten tekst kierował się Pan jakąś misją. Misją uchronienia czytelników przed złem tego świata. Jak to mawiał klasyk: „zawsze zostawiaj takie niedomówienie. Więcej inteligientnie.” Życzę Panu mniej misji, a więcej chłodnej głowy i klasy podczas pisania tekstów obyczajowych w przyszłości. I proszę się nie obrażać na komentarze internautów.

    • Joee 25 września, 2017 at 12:11 pm Reply

     A ja bardzo cieszę się, że zostało napisane to przez Redaktora Żądło tak właśnie, z cytatami! Nie miałam pojęcia do tej pory, że patologia umawia się w ten sposób a mój syn może zetknąć się z taką sytuacją w publicznej toalecie!

    • Grzegorz Żądło 8 sierpnia, 2016 at 9:16 pm Reply

     Pana opinia, do której ma Pan prawo. Natomiast jedną nieprawdziwą informację muszę sprostować: dziennikarze GW i TVN24 nie napisali/powiedzieli o powodach montażu kamer, bo ich nie znali. Po prostu. Szczegóły z forum internetowego zostały przedstawione, żeby pokazać z jaką patologią mamy do czynienia. Sądząc po większości komentarzy i opinii, które do mnie docierają, dobrze że ten tekst powstał.

 21. Marcin 1 sierpnia, 2016 at 2:01 pm - Reply

  ” Tylko u nas ” sensacyjny wyraz tego artykułu, jakby doszło tam co najmniej do gwałtu na nieletnim. Na dworcu PKP i okolicach od zawsze bytowały tam takie osoby więc nic nowego. Owszem takie nieobyczajne zachowania w miejscach publicznych są niedopuszczalne i podlegają karze, ale zakładanie kamer bo niby spanikowana mamuśka zrobiła awanturę jest zwykłym pójściem na łatwiznę i być może PR zagraniem że ” coś robimy w tej sprawie”. Generalnie powinny być tam częstsze wizyty ochrony i w razie ekscesów winna być konsekwentnie wzywana policja celem ukarania sprawców, myślę że oduczyłoby to zainteresowanych, tymczasem kamery godzą w dobra osobiste ( prawo do intymności) ludzi korzystających z tych ubikacji zgodnie z ich przeznaczeniem.
  Mamuśka tymczasem z małym synkiem powinna iść do damskiej toalety, gdzie są tylko kabiny, albowiem ze specyfiki męskiej wynika że jest tam też część pisuarowa i dorosła kobieta która w tej części krąży wywołuje co najmniej dyskomfort u korzystających.

  • Daga 2 sierpnia, 2016 at 8:51 am Reply

   Zgadzam się, że matka powinna pójsć z dzueckiem do damskiej toalety. Jednak w tym konkretnym przypadku dobrze, że się tam znalazla. Pomyśl trochę co by było gdyby na taka scene natknelo sie dziecko np. 7 letnie, które już do toalety uczęszcza samo?? To jest obrzydliwe!! I niech geje nie twierdza, że są w porządku. Są zboczeni i umawiają się na seks z przygodnymi osobami. Normalni ludzie nie robia tego byle gdzie i byle z kim.

   • thuka 2 sierpnia, 2016 at 12:53 pm Reply

    „Są zboczeni i umawiają się na seks z przygodnymi osobami. Normalni ludzie nie robia tego byle gdzie i byle z kim.”
    Wcale XDDDDDDD

 22. N 1 sierpnia, 2016 at 10:13 am - Reply

  Jestem gejem i potępiam takie zachowania. Przestrzeń publiczna jest dla wszystkich, co nie oznacza samych przywilejów, lecz także ograniczenia. A prawda jest taka, że większość tych facetów ma możliwość umawiania się gdzie indziej (w domu, hotelu, saunie gejowskiej, klubie z darkroomami), a i tak idą w miejsce publiczne, bo podnieca ich, że ktoś to zobaczy. Takie skrzywienia seksualności płyną z nadużywania pornografii, która daje złudzenie, że można się zabawić wszędzie. Wywołuje to faktyczną patologię – nie liczy się już po prostu seks, ale wyłącznie seks w miejscu publicznym. Założę się, że potem w normalnej sytuacji, w sypialni, nie są w stanie nic zrobić, bo brakuje „dreszczyku emocji”. Podsumowując: robią syf w galeriach, kastrują się psychicznie no i oczywiście robią czarny PR całej mniejszości. Egoizm i krótkowzroczność.

 23. Domin 1 sierpnia, 2016 at 10:05 am - Reply

  W zasadzie to gdzie tu skandal? Ludzie robią różne rzeczy. Często robię zakupy w scc czy gk i nigdy nic takiego nie zauważyłem. Za to często widziałem jak bezdomni w silesii myją się w umywalkach. Zresztą żebractwo w silesii to chyba największa bolączka. Przy każdym wyjściu żebrusy, w kawiarni się siedzi to łażą i tylko łapy wyciągają, nie można spokojnie posiedzieć. Na ławce pod hom4you często siedzi para, która pociąga winiacza z butelki po fancie. Częstym bywalcem jest też leciwy dziadek – bezdomny, który przysypia na ławce, ochrona macha ręką, a ludzie go zaczepiają, czy wszystko ok. Widziałem go kilkanaście razy. A jeszcze a propo współżycia- raz widziałem wyrzuconą prezerwatywę w kosztu w męskim WCcie w Silesii, dlatego strasznie współczuję sprzątaczkom, które tam wybierają śmieci z koszy gołymi rękami bez rękawiczek i chyba to jest większy problem.

Dodaj komentarz

*
*