Reklama

Dzieci z biednych rodzin dostaną prezenty od Jacka Pikuły

Fot. Agnieszka Podbioł.

Łukasz Kądziołka
Dzieci pomagają dzieciom. Będzie św. Mikołaj, skrzaty i koncert Jacka Pikuły. Dzięki inicjatywie uczniów 6 katowickich szkół, najbiedniejsze dzieci dostaną prezenty i zaśpiewają kolędy. Podobno zainteresowanie wydarzeniem jest duże, więc lepiej już zaopatrzyć się w bilety.

Szkolny Patrol to nie tylko zbiórka z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały rok uczniowie katowickich szkół angażują się w akcje na rzecz potrzebujących. Tym razem, w klubie studenckim Arkada, (ul. Bogucicka 14a, budynek „F” Uniwersytetu Ekonomicznego) zorganizowali koncert pod tytułem „Mikołajowa Zadymka”. W najbliższą środę Jacek Pikuła, znany z pomagania dzieciom, wystąpi dwa razy jednego wieczoru. Najpierw w roli św. Mikołaja, a następnie ze swoim repertuarem. Uczniowie ze Szkolnego Patrolu, jako skrzaty, będą mu towarzyszyły podczas rozdawania prezentów dla dzieci z 50 najuboższych śląskich rodzin. Ta część będzie zamknięta dla widzów. Zaraz po niej zacznie się wieczór autorski Jacka Pikuły. Będzie można posłuchać jego piosenek, zrobić sobie z nim zdjęcie, kupić książki i płyty.

Początek drugiej części wydarzenia o godzinie 18.30. Za wstęp trzeba będzie zapłacić 5 zł i dodatkowo zabrać ze sobą 10 plastikowych nakrętek. Pełny opis wydarzenia jest dostępny TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij