Reklama

Na Rynku nadal będą jarmarki

W 2016 roku na Rynku odbyło się prawie 90 imprez.

Szymon Kosek
89 imprez i prawie 450 tys. odwiedzających. Tak wyglądało na Rynku ostatnich 11 miesięcy. Były koncerty, jarmarki, food trucki, potańcówki i studenckie happeningi. W przyszłym roku ma być jeszcze lepiej. Dziś na komisji kultury, promocji i sportu przedstawiciele wydziału promocji UM Katowice podsumowali mijający rok.

Najbardziej obfite w wydarzenia były miesiące letnie. Tylko w lipcu zorganizowano na rynku 15 imprez. Przyczyniły się do tego m.in. Światowe Dni Młodzieży. Od 20 do 22 lipca na placu trwała ewangelizacja. 29 lipca bawili się tam pielgrzymi z Hiszpanii. Oprócz tego na rynku odbywały się akcje promocyjne katowickich uczelni – Uniwersytetu Śląskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Sierpień (13 wydarzeń) na rynku upłynął pod znakiem tańca. W ciągu tego miesiąca zorganizowano tam aż cztery potańcówki i imprezę „Salsa pod palmami”.

Dużą popularnością cieszyły się imprezy dla miłośników dobrej kuchni. Od kwietnia do października co weekend na rynek zjeżdżały się food trucki z całego regionu. Na rynku można było nie tylko zjeść, ale też zrobić zakupy. Wystarczyło wybrać się na takie imprezy jak Jarmark Francuski, Gusto&BuonGusto, Jarmark Regionalnych Produktów Włoskich, Miodobranie czy Śląski Festiwal Piwa.

Ważnym elementem były też wydarzenia aktywizujące i edukacyjne, na przykład wrześniowy II Katowicki Dzień Aktywnego Seniora, akcja „Nazywam się miliard”, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet czy wystawa z okazji Dnia Bez Samochodu. Swoje wydarzenia organizowały też Górnośląskie Centrum Medyczne, Akademia Wychowania Fizycznego, Ministerstwo Zdrowia i Regionalne Centrum Krwiodawstwa.

Łączny koszt wszystkich imprez to 113 tys. złotych. Trudno powiedzieć ile zostanie wydane na wydarzenia w roku 2017. Wiemy za to, że liczba wydarzeń ma być podobna. – Chcemy, by jakość wydarzeń na rynku była coraz wyższa, a obraz tych imprez wpływał pozytywnie na wizerunek miasta – mówi Marcin Stańczyk z wydziału promocji UM Katowice.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*