Reklama

Teatr Śląski szuka zdjęć sprzed pacyfikacji kopalni Wujek

Szymon Kosek
16 grudnia 1981 roku doszło do masakry górników KWK Wujek. Teatr Śląski chce upamiętnić ten dzień sztuką „Wujek.81”, ale nie tylko. Poszukiwane są zdjęcia sprzed dnia tragedii.

Zostaną one wykorzystane do stworzenia wirtualnej wystawy na stronie internetowej teatru. Trafią także do programu teatralnego towarzyszącego premierze spektaklu.

Zdjęcia muszą pokazywać życie codzienne okolic kopalni Wujek z okresu od 1 stycznia 1978 do 15 grudnia 1981 roku. Mogą to być wspólne zabawy, rodzinne spotkania, sposoby spędzania wolnego czasu i świętowania. Ważne, by pochodziły z miejsc w pobliżu kopalni: ulice Mikołowska, Gallusa, Wincentego Pola, Park Kościuszki, przykopalniany dom kultury lub przychodnia lekarska, okolice Szosy Kochłowickiej.

PRZECZYTAJ: Jako mały chłopiec widział pacyfikację kopalni Wujek. Dziś reżyseruje o tym spektakl

Zdjęcia należy przesyłać drogą elektroniczną z informacją skąd i z jakiego czasu pochodzą oraz co przedstawiają na adres [email protected]. Będą przyjmowane do 29 listopada do godziny 16. Pierwsze 15 osób, które nadeślą zdjęcia, otrzyma nagrody: płyty MIUOSHA z autografem i muzyką ze spektaklu, 21 stycznia 2017 roku zjadą na dół kopalni Wujek, a następnie obejrzą „Wujek.81” z pierwszych rzędów.

Teatr Śląski prosi także o przesłanie w mailu zgody o następującej treści:

Posiadam prawa do przesłanego zdjęcia oraz wyrażam zgodę na bezpłatną publikację elektroniczną oraz w programie teatralnym towarzyszącym prapremierze spektaklu  „Wujek.81”.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*